5 asja, mis tasub reisides koju jätta

books-1163695_640

Liiga palju raamatuid
Üks-kaks raamatut on täiesti mõistlik kogus. Üle selle kipub raskeks minema ja seda on oluline tähele panna näiteks odavlennufirmadega lennates. Kui ingliskeelsete raamatute lugemine ei käi üle jõu, siis üle terve ilma võib hotellides, hostelites või mõnes ootamatus kohas leida raamatuvahetuspunkte. Tihti on seal midagi põnevat ingliskeeles või mõnes muus levinumas võõrkeeles. Samuti on nutitelefonidesse võimalik paigaldada rakendusi, mille abil e-raamatuid lugeda või investeerida lausa eraldi e-lugerisse, näiteks Kindle’sse.

jewels-1090711_640

Kallid ehted
Eriti väärtuslikud juveelid tasub koju jätta, sest need võivad kaduma minna ja need on heaks sihtmärgiks tänavatel luuravatele varastele. Pealegi hotellitoas väärisasju hoides hotell üldjuhul ei vastuta nende eest.

pillow-456430_640

Suur padi
Tõsi, lennukites, eriti pikal lennul, hakkab kaelal ebamugav ja lausa karjub lisatoe järele. Kodunt suure padja kaasa võtmine võtab aga kotis liigselt ruumi. Pea kõik suuremad lennufirmad pakuvad pikal lennul patja, millega saab olemise mugavamaks teha. Bussi- ja rongireiside jaoks tasub investeerida täispuhutavasse kaelapatja, mis võtab voodist kaasa haaratud padjaga võrreldes tunduvalt vähem ruumi.

key-949094_640

Terve võtmekimp
Kõigepealt ära korda paljude inimeste viga ehk hoia võtmed äraantavast pagasist eemal! Ja võtmekimbust võta kaasa vaid võti ilma milleta sa pärast koju sisse ei saa. Ülejäänud võib julgelt koju jätta, reisil pole garaaživõtmega mitte midagi teha.

jewelry-907777_640

Sentimentaalse väärtusega asjad
Ära võta kaasa seda hõbeprossi, mida on suguvõsas juba kolm sajandit edasi pärandatud ega esimest karatevööd, mille algkoolis suure uhkusega koju tõid. Inimesed võtavad vahepeal reisidele kaasa asju, millest nad ei tahaks kunagi ilma jääda, ent unustavad seejuures ära, kui lihtne on välismaal asju ära kaotada. Rääkimata sellest, et nii mõnedki väärisesemed ahvatlevad taskuvargaid ja kurikaelu.

One Comment

  1. Regina says:

    Igasugused rahakotis leiduvad kliendi- ja muud kaardikesed, mida reisi peal otseselt vaja ei lähe, tasub ka koju jätta. Siis kaasneb rahakoti kaotuse korral oluliselt vähem stressi 🙂

Leave a Comment