Kuidas Austraaliast paradiisisaartele saada?

 

Kas elad ja töötad Austraalias? Reisid lähiajal Austraaliasse? Kui vastasid ühele küsimusele jah või sulle meeldib niisama kaugetest maadest unistada, siis võib Sind see päikeselisi saari kokkuvõttev postitus rõõmustada. Nimelt teeme ülevaate, kuidas ja millise hinnaga on võimalik minna Austraaliast puhkama lähedal asuvatele paradiisisaartele ja muudesse populaarsetesse paikadesse.

koh-samui-729875_640

Tai saared
Mis? Ko Pha Ngan, Samui, Ko Phi Phi Lee, Chang, Ko Lipe jt.
Miks? Mõned Tai saartest on juba legendaarseks muutunud. Meelelahutus, kaunid rannad, aktiivne tegevus ja ilus loodus on garanteeritud.
Kuidas kohale saada? Paljudele Tai saartele saab mõnusalt Phuketi kaudu (mis on samuti üks saar, kuhu võib loomulikult eraldi jääda, ent see on teiste saartega võrreldes eriti turistirohke). Phuketisse saab Austraaliast lennata otse Virgin Australiaga või Jetstariga; samuti on võimalik Air Asiaga jõuda kohale läbi Kuala Lumpuri. Air Asiaga on saanud varasemalt edasi-tagasi pileti Perthist Phuketisse $307 AUD eest. Sydneyst ja muudest linnadest on lennud üldjuhul kallimad ($600+), kuid sooduskampaaniate ajal on võimalik välja õngitseda üllatavaid pakkumisi. Loomulikult on nii mõnelegi suuremale Tai saarele võimalik saada Bangkoki kaudu, vt allpool infot Tai kohta.

fiji-909669_640

Fiji
Mis? Fiji pole üks saar, vaid riik koosneb tervelt 110 asustatud saarest.
Miks? Fiji saartel on kohati toit ja majutus Austraaliaga võrreldes odavam. Võimalik on valida paljude saarte vahel, erinevaid tegevusi jagub pikemakski reisiks.
Kuidas kohale saada? Jetstar lendab Gold Coastist ja Sydneyst ning Virgin Australia opereerib lende Brisbane-, Melbourne- ja Sydney-Fiji. Samuti lendab mitmest Austraalia linnast Qantas ja Fiji Airways, kuid nendel kompaniidel on üldjuhul kahe eelnevaga võrreldes kallimad lennupiletite hinnad. Tavaliselt algavad hinnad edasi-tagasi piletite hinnad $450-$500 AUD, aga promomüükide ajal võib hinnatase meeldivalt alaneda.

rice-terraces-384665_640

Indoneesia saared
Mis? Bali! Peale maailmakuulsa puhkusepaiga veel üle 8000 asustatud saare India ja Vaikse ookeani vahel.
Miks? Tuntud turismipiirkondades on meeletult palju erinevaid tegevusi, millega aega sisustada. Hinnatase on väljaspool populaarsemaid paiku Austraaliast tunduvalt madalam. Näiteks Tai ja Kambodža saartega võrreldes Austraaliale lähemal.
Kuidas kohale saada? Balile on regulaarselt suuri sooduskampaaniaid, seega hoia silma peal Air Asia, Virgin Australia ja Jetstari pakkumistel/kampaaniatel. Näiteks on saadaval olnud edasi-tagasi piletid Perthist Balile $135 AUD, Darwinist $158 AUD, Adelaide’st $197 AUD, Cairnsist $237 AUD ja Melbourne’st $320 AUD. 2015. aasta lõpus oli isegi pakkumine Qantaselt edasi-tagasi Sydney-Bali lendudele vaid $260 AUD. Minevikus on olnud veahinnaga pileteid Austraaliast Balile, mis tähendas õnnelike ostjate jaoks Perthist Balile saamist ainult $16 AUDiga. Siiski vajab selliste piletite ostmine olulist tähelepanu, loe siit lähemalt.

beach-1074844_640

Kambodža saared
Mis? Koh Rong, Koh Ta Kiev, Koh Kong, Koh Tang jt.
Miks? Tai saartega võrreldes küll vähem arenenud, kuid see-eest rohkem puutumatut loodust, randu ja kultuuri.
Kuidas kohale saada? Põhilised saared asuvad Sihanoukville’st mugavas raadiuses. Esmalt on aga vaja Austraaliast Phnom Penhi või Siem Reapi saada. Otseseid liinilende Austraalia linnade ja Phnom Penhi ning Siem Reapi vahel pole, mistõttu on vajalik lennukit vahetada näiteks Singapuris või Kuala Lumpuris. Odavlennufirmadest lendavad Kambodžasse näiteks Air Asia ja Jetstar. Kõige odavamad edasi-tagasi piletid algavad üldjuhul $500-$700 AUDist. Sihanoukville’i saab bussiga Phnom Penhist ja Siem Reapist. Samuti on võimalik Sihanoukville’i lennata Siem Reapist lennukompanii Cambodia Angkor Airi teenuseid kasutades.

sail-694870_640

Malaisia saared
Mis? Langkawi, Perhentiani saared, Pulau Tioman jt.
Miks? Sukeldumine, snorkeldamine, troopiline rannapuhkus palmide all ja palju muud.
Kuidas kohale saada? Saartele jõudmiseks oleks mõistlik kõigepealt Austraaliast otse Malaisiasse sõita (pealinnast edasi vastavalt konkreetsemale sihtkohale). Air Asia sooduskampaaniate ajal on saanud näiteks Sydneyst edasi-tagasi lennud Kuala Lumpuri vaid $297 AUDi eest. Mujalt linnadest lennates võib tihtilugu soodsaimaks variandiks osutuda odavlennufirmade kombineerimine. Brisbane puhul tähendab see Tiger Airways Australiaga Sydneysse sõitmist ja sealt edasi Air Asiaga Kuala Lumpuri kulgemist. Samas võib vahel tulla Adelaidest odavam lennata Jetstariga Balile ja sealt Air Asiaga Kuala Lumpuri. Üldiselt kehtivad Austraalias odavlendude kombineerimisel Euroopaga samad juhised, lihtsalt lennufirmad ja nende tingimused on erinevad. Kui võtta sihtkohaks Langkawi, siis võib vahetevahel kujuneda odavamaks Austraaliast Singapuri lennata ja sealt Tigerairiga otse Malaisia saarele lennata.

sunrise-1014710_640

Vietnami saared
Mis? Phu Quoc, Con Son, Ly Son, Tho Chu jt.
Miks? Eemal kärarikastest Vietnami linnadest. Täiuslikud paigad rahulikumaks rannapuhkuseks.
Kuidas kohale saada? Kõigepealt Vietnami! Seni on konkurentsitult odavaimaid lende pakkunud Air Asia, näiteks edasi-tagasi piletid Perthist Ho Chi Minh City’sse $282 AUD eest. Samu pileteid on olnud Sydneyst $399 AUD, Gold Coastilt $399 AUD ja Melbournest $402 AUD eest. Kui eesmärgiks on jõuda Phu Quocile, siis on see lennates eriti lihtne. Nimelt toimuvad lennud saarele nii Ho Chi Minchist kui Hanoist.

girl-429380_640

Vanuatu
Mis? Riik Vaikses ookeanis, mis on tuntud Melaneesia kultuuri poolest. Asustatud saari on 65.
Miks? Seiklusturism, kaunid vaated, eksootiline kultuur & hunnitud kuurordid.
Kuidas kohale saada? Pealinna Port-Vilasse saab Austraaliast Air Vanuatuga (Qantasega koodijagamine) Brisbanest, Sydneyst, Melbournest ja teistest linnadest. Samuti saab Brisbanest Virgin Australia lennule hüpates. Kui eelnevalt tõime hea sihtkohana välja Fiji, siis ei saa mainimata jätta, et Vanuatule saab lennata ka Fijist. Ehk on tegu hea võimalusega ühe puhkuse jooksul kaks kuuma paika ette võtta? Fijil lendab Nadist Vanuatule Air Vanuatu ja Fiji Airways.

Kõikide lennupiletite hankimise jaoks tasub kasutada klassikalisi nippe soodsate lendude hankimiseks, loe siit lähemalt. Samuti jälgi Reisitark Facebooki lehte, kuhu kogutakse 10+ erinevalt pakkumistelehelt pea kõik diilid ja sooduskampaaniad kokku. Säästab aega, vaeva ja niigi ülekoormatud Facebooki news feedi!

BOONUS!

Aga kuhu on veel mõistlik Austraaliast puhkama minna?

fruits-1023722_640

Bangkok, Tai

Kuidas kohale saada? Tai pealinna jõudmiseks on Austraalias reisiga algust tehes palju variante. Erinevatest Austraalia linnadest on Bangkoki sihiks võtnud Thai Airways, Jetstar ja Qantas. Samuti on võimalik kohale saada odavlennufirmadega Kuala Lumpuri või Singapuri kaudu. Sooduspakkumiste käigus on saanud Qantase edasi-tagasi piletid Sydneyst Bangkokki $548 AUD eest.

hong-kong-1078949_640

Hong Kong

Kuidas kohale saada? Üldjoontes on kõige odavam viis lennata Austraaliast Hong Kongi Cathay Pacificu ja Qantase promomüükide ajal. Näiteks on saanud Cathay Pacificuga Adelaidest Hong Kongi krediitkaardilt vaid $612 AUD broneerides. Mõnikord on aga soodsaim lahendus Air Asia või mõne muu discount airline’iga läbi teiste Aasia linnade pärale jõuda.

city-666093_640

Tokyo, Jaapan

Kuidas kohale saada? Jälgi Jetstari pakkumisi, näiteks tegi see lennufirma 2015. aasta sügisel uskumatu kampaania, mille raames sai Austraaliast Jaapanisse lennates tagasilennu tasuta. Teisisõnu kujunesid lõplikeks hindadeks Cairnsist $249 AUD, Gold Coastist $349 AUD, Melbournest $349 AUD, Brisbanest $408 AUD, Sydneyst $442 ja Adelaidest Jaapanisse $463 AUD. Tavapärased hinnad jäävad erinevatest linnadest Tokyosse saamiseks $600-$900 AUD vahele.

kuala-lumpur-170985_640

Kuala Lumpur, Malaisia

Kuidas kohale saada? vt Malaisia saared

Oluline! Vähemalt kolme ülalpool välja toodud sihtkohta läbivad eestlased tihti Austraalia poole lennates, kui jätkulennud on näiteks Helsingi-Hong Kong-Sydney. Seega tasub uurida, kas konkreetne lennufirma pakub tasuta vahepeatusi või saab seda ise tekitada (lõpetades ühe lennu Kuala Lumpuris ja sõites sealt teise piletiga mõned päevad odavlennufirmaga Austraaliasse edasi).

Anna kommentaarides teada, kuhu soovitaksid Sina minna!

Leave a Comment