Tahad osta odavad lennupiletid, et Istanbuli või Türgi reis soodsaks teha?

 

Istanbul on lääne ja ida kokkupõrge: segunevad kultuurid ja maitsed värvikaks kokteiliks, mis kutsub alati tagasi uuesti külastama. Esmakordsel külastusel jätkub Istanbulis küllaga erinevaid rajoone, mošeesid, turgusid ja vaatamisväärsusi, mida näha ja kogeda. Järgmiste kordadega hakkab tekkima lemmikuid, kuhu tahaks uuesti tagasi minna ja nautida. Mõnele on selleks tänavakohvik, teisele jälle kena vaatega park või Bosporuse väina äärde rajatud promenaad. Lisaks kõigele on Istanbuli näol tegu transpordikeskusega, mida kasutavad üsna paljud eestlased laia maailma minekuks. Istanbuli lennujaamast väljub tohutu arv lende Aafrikasse, Aasiasse ja Lähis-Itta, kuid loomulikult ka Põhja- ja Lõuna-Ameerika ning Euroopa sihtkohtadesse. Järgnevalt uurime lähemalt, kuidas on võimalik Tallinnast ja lähedal asuvatest linnadest soodsa hinnaga lennupiletid Istanbuli soetada.

Kuidas on kõige mõistlikum Tallinnast Istanbuli lennata?
Türgi lennukompanii Turkish Airlines opereerib igapäevaselt otselende Tallinna ja Istanbuli vahel, muutes selle variandi nii ajalises kui rahalises mõttes kõige paremaks valikuks. Türklaste lennufirma toimetab aastaringselt, mistõttu hinnad kõiguvad nii hooajaliselt kui vastavuses ajutisele nõudlusele. Kõige soodsamad edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Istanbuli on alanud ainult 115 eurost. Suvisteks lendudeks on saanud pileteid isegi 120 euroga, kuid seejuures pidi lennud ikkagi tükk aega ette ostma. Enamasti jäävad Istanbuli suuna reisidiilide hinnad 130-170 euro vahemikku. Tavalised hinnad on ikkagi kallimad, jäädes keskeltläbi 170-250 euro vahemikku. Mõnikord on aga eriti populaarne periood, näiteks koolivaheajad, mil lendude hinnad võivad vabalt üle 250-300 euro tõusta.

Millised on Istanbuli jõudmiseks soodsad alternatiivid?
Vaatamata sellele, et Turkish Airlines pakub regulaarselt kõige odavamaid hindu Tallinn-Istanbul-Tallinn suunal, siis on aeg-ajalt olnud saadaval ka konkurentidelt võrdlemisi heade hindade lende. Näiteks kreeklaste Aegean Airlines on pakkunud edasi-tagasi lende ainult 100 euroga. Samas on oluline miinus kehvad väljalendude ajad. Mõnel juhul võib rahaline sääst siiski kerget ebamugavust väärt olla. Mugavamaid lahendusi on lennudiilide turule paisanud Lufthansa. Kõige odavamad lennud Istanbuli on olnud pakkumisel 130 euroga ümberistumisega Saksamaal.

Ehk saaks odavlennufirmadega veelgi soodsamalt kohale…
Üldiselt mitte! Ükski odavlennufirma ei tee odavaid otselende Istanbuli Tallinnast, Riiast ega Helsingist. Lähimad odavlennud Istanbuli toimuvad Stockholmi ja Oslost Pegasus Airlinesiga. Peaaegu alati tähendab see kokkuvõttes kallimaid lende, kuna Tallinnast põhjamaistesse pealinnadesse jõudmine tähendav täiendavat lisakulu. Samuti ei pruugi lennuaegu mõnusalt klappima saada.

Aga kui alustada tavalisi lende lähiriikidest?
Kui tegu pole just suure megakampaania või veahindadega, siis tavapäraselt Riiast või Helsingist lendude alustamine erilist hinnavõitu ei too. Siiani on avaldatud sooduspakkumiste hulgas olnud kõige odavam edasi-tagasi lend Riiast Istanbuli alates 130 eurost. Helsingist on küll UIA Ukraine International Airlinesiga saanud sama otsa 90 euroga, ent seejuures tuleb arvestada otsa Eestist Soome reisimise kulu. Jällegi oleneb kõik üldisest hinnatasemest. Mõnel haruldasel juhul võib vabalt ära tasuda Helsingist võimsa allahindluse puhul lendude alustamine, isegi siis, kui otsa lisada täiendavad reisikulud. Ka Turkish Airlinesi soodukate käigus on Helsingist lendamine veidi odavam olnud: kõige soodsamad sinna-tagasi lennud Istanbuli sai kätte 100 eurose väljamineku eest.

Kokkuvõttes soovitame julgelt osta Turkish Airlinesi otselende. Muid variante tasub kaaluda, kui juhtumisi on Turkishi otselennud väga kallid ja samal ajal on saadaval muude lennukompaniide häid sooduspakkumisi Istanbuli.

Leave a Comment