airBaltic avab OTSELIINI Tallinnast Gran Canariale (ja talvebaasi sel Kanaari saarel)

Täna hommikul oli tore avada lennukompaniide pressiteadete nimekirja!

Nimelt saavad Eesti reisisõbrad oodata uusi põnevaid võimalusi talviseks puhkuseks, sest airBaltic, juhtiv Läti rahvuslik lennufirma, avab Kanaari saartel Las Palmases uue ajutise baasi alates 2023. aasta oktoobri lõpust.

Sellel hooajal baseerub kaks airBalticu Airbus A220-300 lennukit Gran Canaria lennujaamas ning teenindab 10 otseühendusega sihtkohta. Uutele marsruutidele saab broneerida lennupileteid alates 21. juunist.

Sihtkoht Lendude sagedus Alguskuupäev
Gran Canaria – Riia (Läti) 3 lendu nädalas 23. oktoober 2023
Gran Canaria – Bergen (Norra) 2 lendu nädalas 1. detsember 2023
Gran Canaria – Billund (Taani) 2 lendu nädalas 1. detsember 2023
Gran Canaria – Kopenhaagen (Taani) 1 lend nädalas 2. detsember 2023
Gran Canaria – Vilnius (Leedu) 1 lend nädalas 2. detsember 2023
Gran Canaria – Oslo-Sandefjord Torp (Norra) 2 lendu nädalas 2. detsember 2023
Gran Canaria – Aalborg (Taani) 2 lendu nädalas 3. detsember 2023
Gran Canaria – Oslo-Gardermoen (Norra) 2 lendu nädalas 3. detsember 2023
Gran Canaria – Tampere (Soome) 1 lend nädalas 5. detsember 2023
Gran Canaria – Tallinn (Eesti) 1 lend nädalas 7. detsember 2023

“Analüüsime alati hoolikalt turu dünaamikat, et valmistuda järgmiseks hooajaks,” ütles airBalticu tegevjuht Martin Gauss.

“Talvekuudel on üldine reisijate nõudlus traditsiooniliselt madalam. Seetõttu näeme võimalust optimeerida meie võimsust ja efektiivsust, avades ajutise baasi Las Palmases ning opereerides kahte lennukit, et rahuldada päikeselistele ja vaba aja veetmise sihtkohtadele suunatud nõudlust. Selline laienemine Gran Canarial parandab mitte ainult ühenduvust, vaid annab ka reisijatele laia valiku mugavaid reisivõimalusi.”

Las Palmases kahe lennuki baseerimine on airBalticu strateegiline samm, et optimeerida meeskonna vahetuste efektiivsust ja maksimeerida lennukite kasutamist.

Nende lennukite võib määrata juba olemasolevate baaside ja teenindatavate linnade marsruutidele, kuid see ei mõjuta airBalticu talvist sõiduplaani, plaane ega üldist tegevust Riias, Tallinnas, Vilniuses ega Tamperes.

Lisaks täiendab see hooajaline laienemine airBalticu praegust teenust Kanaari saartele, sest lennufirma jätkab otselende Tenerifele neljast peamisest baasist kogu talvise hooaja vältel.