airBaltic paneb ajutiselt pillid kotti

 

airBaltic teavitas, et lõpetab kõikide liinilendude opereerimise algusega nii Tallinnast, Riiast kui Vilniusest. Lennud lõpetatakse ajavahemikus 17. märts 2020 kuni 14. aprill 2020.

Kuigi otsuse tegemiseni viis silmnähtavalt paljude faktorite koosmõju, siis otsustavaks sai Läti Vabariigi samm lõpetada rahvusvaheline lennuliiklus alates 17. märtsist koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

airBalticu valik lennud lõpetada kõikidest Balti riikide pealinnadest tehakse hetkel, mil suur osa maailma riike kehtestab reisimisele ja laiemalt inimeste liikumisele aina rangemaid piiranguid.

Kui veel nädal tagasi seisnes küsimus selles, millistesse lennujaamadesse lõpetab airBaltic lendamise, siis praegune samm paneb praktiliselt kuuks ajaks ettevõtte lennutegevuse täielikult kinni.

Loomulikult ei tea mitte keegi, ka airBalticu juhtkond, kas 14. aprillist jätkatakse lendudega tavapärasel viisil. Siinjuures omandab sõna “tavapärane” teise varjundi. Igal juhul lükkub edasi mitmete uute liinide avamine ning võimalikud on mitmed tegevuse kärped.

Näiteks võib arvestada, et 15. märtsi seisuga ei taasavata igal juhul liine Rooma ja Tel Avivi enne 1. juunit.