Kuidas leida parima hinnaga majutus aastal 2022?
Eelmisel aastal leidus koroonaajast tingituna tõeliselt häid majutuse pakkumisi. Võrreldes selle aasta suvega hakkas reisimine küll kohati taastuma, aga siiski oli nõudlus köömes täna lennujaamades, laevades ja hotellides toimuvaga.
Panime kõikidele 2022. aasta suvel-sügisel-talvel reisivatele eestlastele kokku nipid, soovitused ja vihjed, kuidas leida parima hinnaga hotell. Samuti jagame laiemalt praktilisi mõtteid ja ideid öömaja broneerimisest maksimumi välja võtmiseks.
#1: Broneeri aegsasti!
Absoluutselt olulisim soovitus on 2022. aastal broneerida oma majutus võimalikult varakult. Hotelli või Airbnb-stiilis korteri/maja varajane kuupäevade lukustamine aitas juba enne pandeemiat raha kokku hoida.
Sel aastal võib see eelarve osas sadades eurodes või isegi üle tuhande eurost võitu tähendada.
Unusta igasugused “10 eksperdi nippi” stiilis artiklite soovitused.
Praegu ei eksisteeri ühtki Kuldset Kahte Kuud või Tarka Kolme Nädalat, mil justkui peaks olema suurim tõenäosus odavaima hinnaga öömaja saada. Inimesed üle Euroopa ja terve maailma broneerivad pidevalt tube ja kortereid, napsates parimaid diile jooksvalt ära.
#2: Vähenda pettuste riski!
Üks hullemaid reisihetki on see, kui kohale jõudes saad teada, et sinu broneeritud majutust ei eksisteerigi! Seda polnudki kunagi olemas. Lihtsalt keegi kasseeris sinu broneeringu eest raha sisse, nagu ka kümnetelt teistelt, ja on nüüd raha kuhugi edasi kantinud.
Hotelliportaalidest broneerides on risk võrreldes Airbnb’ga madalam.
Õnneks on ka Airbnb’s üsna kindel põhimõte, kuidas teha kindlaks kõrge pettuse riskiga kortereid või maju. Nimelt on tüüpilisim petukaup mitte ühegi arvustuseta ning teistest majutusvõimalustest tunduvalt odavam.
Miks inimesed sattuvad orki? Lihtne. Sa vaatad seda majutust ning mõtled: “nojah, tal pole ju mitte ühtki arvustust veel, eks sellepärast pakubki nii odavat hinda, et mingit profiili endale kasvatada sinna”. Ehk ongi see nii mõnel juhul olnud.
Aga kui tahad ikkagi kindla peale välja minna, siis pole mõtet taoliseid riske võtta. Isegi kui Airbnb hüvitab sulle täielikult kulud, siis sellega kaasnevad sekeldused rikuvad tuju korralikult ära ning ei paku just parimat avapauku oma toredale puhkusereisile.
#3: Säästa aega võrdlusportaali kasutades!
Hotellisaitide läbi kammimine võib olla metsikult tüütu ja aeganõudev. Hotels.com, Trip.com, Booking.com ja Expedia pakuvad kõik suurepärast võrdlust, aga hinnad võivad suurte tegijate vahel erineda. Loomulikult ka majutuskohtade valik.
Skyscanner Hotels võrdleb omavahel korraga kõiki eelpool toodud veebilehti, lisaks Agodat ja muid väiksemaid tegijaid. Nimele vaatamata leiab sealt hotellide kõrval ka kortereid, bangalosid, villasid ja muid majutusvariante.
Nad ei võta sentigi vahelt.
Meie kindel soovitus on kasutada Skyscanner Hotels, kuna nad on sõltumatud ja säästavad reaalselt aega. Siit samast leiad kohe otsinguvormi.
HotelsCombined ja Momondo on mõlemad meie kogemuse põhjal kehvemad, kuna tulemuste laadimine võtab kauem aega, keskeltläbi kuvatakse vähem majutusvõimalusi ning filtreerimine kujuneb tüütumaks.
Sisesta kohe sihtkoht ja kuupäevad:
#4: Tükelda majutusperioodi!
Osa reisilistest armastab võtta ühes asukohas terve puhkusereisi kestvuseks sama majutuskoha. Sel aastal tasub kindlasti kaaluda pikema perioodi tükeldamist erinevate majutuskohtade vahel.
Kuigi ühest kohast teise liikumine võib olla tüütu, siis võib see viia ka märkimisväärse kokkuhoiuni.
Sõltuvalt nädalapäevadest ja konkreetsete ajahetkede kõrgemast nõudlusest võivad olla teatud kuupäevad samas majutuskohas kallimad. Seepärast võid saada tunduvalt odavama hinna, kui oled 10-päevase reisi puhul 4 ööd ühes majutuspaigas ja 5 ööd teises kohas.
#5: Ole avatud erinevat tüüpi majutuskohtadele!
Sobiv majutuspaiga tüüp sõltub reisiseltskonna suurusest, isiklikest eelistustest ja kõigi osaliste vanustest.
Kui tavaolukorras sätivad paljud meist otsingus koheselt filtriks näiteks hotell või apartement, siis sel aastal tasub kokkuhoiu soovi korral filtreid lõdvemaks venitada.
Kui tundub, et oled oma sihtkohta normaalse hinnaga majutuse leidmisega lootusetult hiljaks jäänud, siis tasub katsetada kõikvõimalikke erinevaid majutusi. Glamping telgid, puidust onnid, madalama kategooria külalistemaja toad jne.
#6: Maksimeeri filtrite kasutamist!
11 ööd Barcelonas või Malagas. Kuupäevad sisse ja hakkad lihtsalt allapoole kerima? Skyscanner Hotels moodi hiigelvõrdluse puhul on 100% tark tegu kasutada erinevaid filtreid. Sa jõuad palju kiiremini just nende majutusvõimalusteni, mis sulle võiksid tegelikult korda minna.
Vastasel juhul klikid järjest hotellidele, mille puhul avastad jälle midagi, mis igal juhul sulle ei sobi. See kõik võtab aega.
Meie seas on väheseid, kellele meeldib järgemööda rõõmustada hotellide ja korterite üle ainult selleks, et juba paari minuti pärast pettuda. Ja siis uuesti kerima hakata.
Järgnevalt vaatamegi põhilisi filtreid, mille kasutamist on mõttekas juba esimesest hetkest maksimeerima hakata:
- Rahuliku meele filtrid: Tasuta tühistamise võimalus (Free Cancellation) on praegu paljudele oluline kriteerium. 5/5 puhtus (Cleanliness 5.0/5) on üsna kahtlane filter. Arusaamatu, miks Skyscanner on selle sinna lisanud. Ilmselt on vägagi mõnusalt puhtad ka majutuskohad, mille puhtus on 4.8 või 4.9.Samas jällegi koha peal maksmine on osale reisijatest vägagi tähtis võimalus. Kui sinna linnukese klikid, siis saad koheselt kindel olla, et sa ei pea hetkega oma pangakontot tühjendama hakkama.
- Hindade filtrid: Hindade filtreerimine võib kõlada paljudele elementaarse sammuna, aga oleme märganud, et siiski leidub reisi planeerijaid, kes seda üldsegi ei kasuta. Nii saad kohe näha reaalselt kohti, mis sinu eelarvesse mahuvad.Kusjuures mugav on see, et saad lisaks öö hinnale valida koheselt terve majutusperioodi koguhinna filtreerimise. See tähendab, et kogusummas on sees kõikvõimalikud maksud ja lisatasud ning saad reaalselt oma eelarvestuse puhul summaga täielikult arvestada.
- Tärnide filter: Nüüd aga üks võrdlemisi mõttetu filter. Tärnide reiting näitab ainult rahvusvahelist hotellide tärniarvestust. Kui sa valid ainult 4-tärni ja 5-tärni majutuse, siis tähendab see, et välja jäävad kodumajutused, hostelid, korterid, villad, majad, telgid, luksustelgid, kämpingud jne.Kui eesmärk on näiteks võtta üks kena 5-tärnine hotell Antalyasse Türgi lõunarannikul, siis tegu on absoluutselt hea filtriga. Aga kui soovid üsna paindlikult endale öömaja reisida või hotellid täiesti kõrvale jätta, siis tasub julgelt seda filtrit ignoreerida.Pealegi ei väljenda see sugugi külaliste rahulolu. Igas maailma paigus võib olla 1-tärni hotelle, kus pole mitte mingeid erilisi mugavusi nagu ilusalong või spaa (mis on muuhulgas tärnide aluseks). Aga sind võtab vastu ülisooja ja külalislahke suhtumisega omanik, kes hommikul kostitab värskelt pressitud apelsinimahla ja Nutella sarvesaiaga.
- Majutustüübi filter: Jällegi suurepärane linnuke, kui sa soovid kindlat tüüpi majutuspaigas ööbida. Samas tasub seda katsetada ja olla avatud meelega. Näiteks mõningates piirkondades ei pruugi “Holiday Rental” ja “Apartment” vahel mitte mingit vahet olla.
- Toiduvõimaluste filter: Täiesti baastasemel filter. Samas tasub antud filtriga ettevaatlik olla. Vahel ei pruugi see täitsa nii toimida nagu peaks. Oleme näinud sedagi, et kui kuurordis on Ultra All Inclusive, siis see võib sattuda “Meals not included” (toitu pole) alla.
- Külaliste hinnangu filter: Väga mõjukas kriteerium. Tasub aga märgata seda, et 5.0+ filtri tulemustesse võivad paigutuda majutuskohad, millel on väga vähe arvustusi. Ei ole sugugi usaldusväärne, kui külaliskorteril või hotellil leidub vaid üks viietärnine hinnang.Tihti kipuvad olema eriti head kohad sellised, kus on 4.5+ hinnangud ning väga palju külastajaid. Mida rohkem külastajaid, seda suurem tõenäosus, et inimesed hakkavad väga erinevaid asju miinustena välja tooma.Kui sinu korter või hotell on suutnud hoida võrdlemisi kõrget hinnangut sadade (korteri puhul) või üle mitmetuhande (hotelli puhul) arvustuse jätnud klientide kontekstis, siis see on tõesti suurepärane tulemus. Ja kui filtreerid oma peas lisaks välja just palju külastatud 4.5+ kohad, siis vähendad pettumuse riski tunduvalt.Ja muidugi on sel aastal hinnad laes, nii et saame täiesti aru, et isegi 4.0+ hinnanguga kohad võivad reisi planeerimisel välja jääda. 3.5-4.0 vahemikus võib vabalt endalegi leida väga normaalse majutuskohta. Eriti juhul kui mõtteviis on a’la “see koht on ainult öösel magamiseks”.Lihtsalt sel juhul tuleb tõesti lapata neid madalamaid hinnanguid veidi läbi. Tuleb otsustada, kas konkreetsed negatiivsed jooned on täielikuks tõkkeks või on need midagi, mis sinu ja perekonna/sõpruskonna puhul kedagi väga ei häiri.
- Diilide filter: Nii ja naa kriteerium. Ühest küljest saad näha diile, kuid ilma naljata: täiesti tavaline hind võib olla parem kui mõned “diilid”. Seepärast ei ole see just kõige kindlam filter, mille järgi asju sättida ning soovitus oleks selle täiesti kõrvale jätta.
- Mugavuste ja võimaluste filter: Väga hea variant, kui sinu jaoks on mõningad teenused asendamatud, sh lapsehoid, merevaade, 24-tunnine check-in, konditsioneer, bassein jne. Siiski on siin väike “aga”.Mida spetsiifilisem ja mitmeti mõistetavam filter, seda suurem tõenäosus on inimlikeks eksimusteks majutuskoha omanike poolt. Tegu on ikkagi rahvusvaheliseima turuga ning tihti täidavad neid ankeete inimesed, kes oskavad vaid “hello” öelda inglise keeles.Lemmikloomade lubamine on üsna universaalne filter, millega ei saa väga puusse panna. Aga näiteks juba parkimise ja WiFiga seotud asjad võivad osutuda veidi kipakaks, eriti väiksemates kohtades ja hotellikettide väliselt. Sel juhul võivad anda külastajate hinnangud kasulikku lisainfot.
- Populaarsete sihtgruppide filter: See on taaskord nii ja naa. Pigem mitte kasutada, sest näiteks võid ära kaotada super peresõbraliku korteri, mille müügiportaalil lihtsalt puuduvad antud väljad reisijatüüpide kohta.
- Naabruskondade filter: Üks kindlamaid filtreid on aga naabruskond, sest pea kõikidel majutuskohtadel on korrektsed GPS-asukoha andmed olemas. See on eriti kasulik suuremate linnade või riigipõhiste otsingute puhul.
Ei tasu unustada sedagi, et pärast filtrite paika sättimist saad omakorda järjestada majutuspaiku hindade, kasutajate skooride ja “parima variandi” alusel. Muidugi on “Best” järjestus majutusotsingu tegijate omalooming.
Siiski on see Skyscanneri puhul üsna mõistlik. Nimelt võtavad nad arvesse asukohta, klientide hinnanguid ning hinda. Lisades juurde veelgi faktoreid, arvutab algoritm välja enam-vähema arusaama hetkeseisuga parimatest majutusvariantidest.
#7: Kaalu pisut kaugemat majutuspaika!
Kas on alati mõistlik võtta majutuspaik linna või laiema piirkonna tuiksoonele? Sõltub plaanidest ja eelistustest. Näiteks väikeste lastega reisides on selge see, et endi rannale võimalikult lähedale paigutamine on väärt mõte.
Rendiauto olemasolu korral võib aga julgelt vaadata üldiselt kallima hinnataseme puhul alternatiivsemaid asukohti. Samamoodi linnades, kus on sujuv ja tihe ühistransport.
Isegi lisanduvate transpordikulude taustal on võimalik majutuse sedavõrd palju odavam hind, et see tasub igal juhul väikest lisatüli ära.
#8: Maksa võimalusel kohe ära!
Arvestatav osa majutuskohtadest pakub paremat hinda neile broneerijatele, kes maksavad koheselt oma ööde eest ära. Kuigi see justkui piirab sinu paindlikkust, siis säästumastaap võib olla kümnetest eurodest kuni sadade eurodeni terve majutusaja peale.
Enne praegust intensiivset reisimise taastumist oli võrdlemisi hea idee teha refundable broneeringuid ja siis viimasel hetkel otsustada. Hetkelises majutusmajanduse kliimas on aga täiesti tark tegu koheselt hea hinnaga majutus endale ära kindlustada.
Loomulikult on siin erandeid.
Näiteks hooajaväliselt teatud sihtkohti külastades võib olla täiesti mõistlik lähenemine endale veidikese ooteaja andmine. Samas sõltub kõik konkreetse koha hinnastuspoliitikast ning kokkuvõttes ei pruugi hind enam sugugi soodsamaks minna.
#9: Hinda hommikusööki kriitiliselt!
Selge see, et hommikusöök kõlab ahvatlevat. Aga hommikusöögil ja hommikusöögil on väga suur vahe.
Siinkohal tulevadki mängu kasutajate antud hinnangud. Sealt võib kenasti välja kooruda, kas konkreetse majutuspaiga söögivõimalused on tegelikult lisaraha väärt.
15 eurot lisaks võib tähendada täiesti korralikku rootsi lauda. Samas võib see tähendada teises kohas ühte uhket klaasitäit apelsinimahla koos “orgaanilise aprikoosimoosiga sarvesaiaga”.
Ja ongi kõik.
Muidugi ei kehti antud lähenemine näiteks suure Türgi kuurorthotelli puhul. Seal on pigem küsimus toidu kvaliteedis, mitte kogustes.