Kuidas lennata odavalt Rhodosele vahemerelist reisi nautima?

 

Rhodos on üks tuntumaid Kreeka saari, kust leiab korraga nii hämmastavat ajalugu kui kauneid randu. Seejuures ei pea ka ööelu austajad sihtkohas sugugi pettuma! Kindlasti tasub külastada pealinna ajaloolist osa, mis on äärmiselt võluv. Sinna tasub eriti jalutama minna, kui kätte on jõudnud hämaramad tunnid. Aga kuidas üldse kohale saada? Selles postituses teeme ülevaate soodsaimatest lennupiletitest Tallinnast ja lähiriikidest Rhodose saarele.

Millised variandid on soodsalt Tallinnast või Riiast lennu alustamiseks?
Tallinnast Rhodosele saab peamiselt kahe erineva lennukompaniiga, mis pakuvad keskmisest soodsamaid edasi-tagasi piletihindu. Esiteks on meil kreeklaste Aegean Airlines, mille pakkumiste puhul on odavaimad hinnad alanud vaid 105 eurost. Siiski on enamik hinnapomme jäänud 120-170 euro vahemikku. Teiseks on korduvalt pakkumisel olnud Riia otselende tšarterfirma FlexFlightiga. Boonuseks on muidugi see, et kuskil ei pea lennujaama vahetama ja mugavalt saab otse Riia lennujaamast lennukisse ning juba Rhodosel välja hüpata. Samas on sooduspakkumised olnud Aegeaniga võrreldes veidi kallimad. Soodushinnad on kõikunud vahemikus 150-170 eurot. Lisaks neile kahele on harva olnud pakkumisel airBalticu sooduskampaaniate käigus keskmisest veidi odavamad piletid Rhodosele. Enamasti on hinnad keerlenud 210 euro ümber.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Aga odavlennufirmadega saab ju veelgi soodsamalt!
Oleneb, kas alustada lende Tallinnast või Riiast. Enamasti on Rhodose suunal olnud veidi odavamad lendude kombinatsioonid just algusega lõunanaabrite pealinnast. Erinevate lennufirmade piletite kombinatsioonidest on läbi käinud nii Ryanair, easyJet kui Norwegian. Muidugi on odavlendude kombineerimisel mitmeid kitsendusi, mis tõstavad Aegean Airlinesi lendude “aktsiaid”. Kui reisitõrkekindlustust pole tehtud, siis ühe lennu rängal hilinemisel kukub terve lennuplaan kokku, kuna piletid pole omavahel absoluutselt seotud. Samuti võib tähendada odavlendude teineteise otsa lükkamine võrdlemisi pikki ooteaegu lennujaamades. Plusspoolel on aga konkurentsivõimelised hinnad ja mõnikord võimalus ühe reisi jooksul mitut sihtkohta külastada, näiteks jääb aega pool päeva Bremeni või Milanoga tutvumiseks.

Ehk vaataks hoopis Helsingi lennujaama poole…
Lendude alustamine Soomest on täiesti asjalik variant. Eriti puudutab see neid, kes saavad endale lubada viimase hetke reiside soetamist. Nimelt on saanud kolm päeva enne väljumist TUI reisikorraldaja teenuseid kasutades edasi-tagasi lennud Rhodosele ainult 55 euro eest! Teistel kordadel on olnud päev enne samade piletite maksumuseks 95 eurot ja neli päeva enne väljumist 65 eurot. Seega on võimatu konkreetseid hindu ennustada, kuid fakt on see, et vahetult enne väljalendu pannakse vabad kohad tunduvalt soodsama hinnaga müüki. Siiski pole TUI viimase hetke pakkumised ainuke variant Helsingist lendude alustamiseks. Aegean Airlines on minevikus pakkunud lende Rhodosele 120 euroga ja Norwegiani otselennud Helsingist on alanud 150 eurost. Kes veidi ringi seiklemist ei karda, siis võib kombineerida Norwegiani odavlende alguse või lõpuga Helsingist mõne muu soodsa odavlennu otsaga Tallinna või Riia kaudu. Mõnikord tasub loomingulisus soodsate lennupiletite jahil küllaga ära, ent tihti on siiski lisanduvaks kuluks mõningad ebamugavused.

Ja millise hinnaga lennupiletid tasuks ikkagi tasku pista?
Kui edasi-tagasi lendude hinnad jäävad alla 200 euro, siis võib lugeda need piletid ikkagi hea hinnaga kätte saaduks. Ja suvisel kõrghooajal võivad tegelikult kõik piletid, mis jäävad alla 300 euro, olla keskmisest tunduvalt odavamad. Kuigi erandeid on alati, siis Rhodosega on küll see lugu, et soodsama hinnaga piletite saamiseks tasub need ikkagi ette osta.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment