Foto: Kevin Poh. Creative Commons.

Bussireisid – kuidas odavalt Euroopas reisida?

 

Odavalt Euroopasse? Bussireisid on mõnikord üks odavamaid variante, et kahe suurema linna vahel reisida. Eriti praeguses olukorras, mil bussifirmad võtavad aina rohkem eeskuju lennukompaniidest ja muudavad piletihindu automaatselt vastavalt nõudlusele. Väga levinud kampaaniatüüp on igal väljumisel esimese viie või kümne pileti hinna märgatav langetamine (näiteks “Esimesed viis piletit ainult 1 €!). Tihti korraldatakse suuremaid sooduskampaaniaid ja nende peale sattumiseks tasub like’da-jälgida Reisitark Facebooki lehte, sest sinna ilmub aeg-ajalt lennupiletite pakkumiste kõrval parajalt ahvatlevaid bussireiside allahindlusi. Järgnevalt teeme ülevaate tuntumatest Euroopa bussifirmadest koos näidishindade ja liinikaartidega, et Teil oleks kergem järgmist bussireisi planeerida!

 

Lux Express

routemap_1000x1000

Lux Express on suur bussifirma, millega saab sõita näiteks Tallinnast Riiga (al 16 €), Peterburi (al 20 €), Vilniusesse (al 31 €), Prahasse (al 53 €), Budapesti (al 50 €) ja Moskvasse (al 55 €). Bussides on mugavad reguleeritava seljatoega istmed, tasuta WiFi (meie kogemuse põhjal võib ka mitte töötada), WC, kliimaseade, kuumad joogid ja kauem kui viis tundi kestvatel reisidel saab tasuta pudelivett. Simple Express on nooruslik tütarettevõte, mis pakub Lux Expressiga võrreldes kohati veelgi soodsamaid hindu liinidel Tallinn-Riia ja Tallinn-Peterburi.

 

Polskibus

network_map_large

Polskibus on peaasjalikult Poolas tegutsev bussifirma, millega on võimalik sõita ka Vilniusesse, Viini, Prahasse ja muudesse Euroopa pealinnadesse. Piletihinnad algavad koos broneerimistasuga vaid 50 eurosendist! Bussides on tasuta WiFi ja mõningatel pikematel liinidel pakutakse isegi tasuta suupisteid nagu saiakesed ja küpsised.

 

NIPP! Kombineeri erinevate bussifirmade kampaaniahindu, et saada veelgi odavamalt punktist A punkti B.

 

Eurolines

Eurolines_map

Eelpool kirjeldatud Lux Express kuulub Eurolinesi alla, mis on Euroopas juba kümneid aastaid tegutsenud ja opereerib väga palju erinevaid liine. Eurolines pakub sõidukaarti, millega on võimalik noortel madalhooajal 195 € makstes 15 päeva või 265 € makstes 30 päeva piiramatult nende bussiliinidel sõita. Ülejäänud sõidukaardid on krõbedama hinnaga, näiteks kõrghooajal täiskasvanule maksab 15 päeva kehtiv pilet 320 €. Loomulikult pakub Eurolines ka tavalisi sõidupileteid suuremate Euroopa linnade vahel.

 

OnniBus

bulabula

Hea variant Soomes bussiga reisimiseks on odavbussifirma OnniBus.com. Bussipiletite hinnad algavad aeg-ajalt ühest eurost, kuid ei küündi kunagi Soome rongipiletite hindade tasemeni. Praeguse seisuga OnniBus rahvusvahelisi liine ei teeninda. Bussides on olemas tasuta WiFi.

 

Megabus

fefes

Megabusiga on võimalik reisida Inglismaalt Iirimaale, Šotimaale, Prantsusmaale, Itaaliasse, Hispaaniasse, Luksemburgi ja Belgiasse. Lisaks sellele on bussifirma avanud teisi liine, näiteks Strasbourgist Brüsselisse. Bussides on valitud liinidel tasuta WiFi. Üldiselt on kõikides bussides olemas tualett. Hinnad algavad kampaaniate ajal ühest eurost!

 

isilines

fefes2

Lyonist või Avignonist Pariisi viie euroga? Prantsusmaa pinnal bussisõite opereeriv isilines võib kujuneda kasulikuks kõigile, kes plaanivad seal pikemaid vahemaid läbida. Alla 26-aastastele sõitjatele kehtib 10 protsendi suurune allahindlus. Bussides on saadaval WiFi.

 

iDBUS

fefes3

iDBUS sõidab Prantsusmaalt Kölni, Brüsselisse, Barcelonasse, Gironasse (NB! Ryanairiga lendajad!), Torinosse, Amsterdami, Londonisse ja muudesse populaarsetesse sihtkohtadesse. Bussides on saadaval tasuta WiFi ja elektripistikute kasutamise võimalust. Bussi peale minekuks piisab isikut tõendavast dokumendist, sest pileteid ei väljastata.

 

FlixBus

fefes4

Flixbusi populaarseimate liinide hulka kuuluvad Berliin-Amsterdam, Viin-Budapest, Pariis-Brüssel ja Amsterdam-Pariis. Hinnad algavad viiest eurost ja selles sisaldub üldjuhul kolm pagasiühikut. Sarnaselt suurele osale Euroopa suurimatest bussifirmadest leiab ka Flixbusist tasuta WiFi-ühenduse.

 

NIPP! Jälgi, millised odavbussifirmad sõidavad odavlennufirmasid teenindavatesse lennujaamadesse, et reisida veelgi soodsamalt!

 

Postbus

fefes5

Postbusi näitehindadena oleme leidnud näiteks Hamburgist Berliini 12 eurot. Sellegipoolest korraldab Postbus aeg-ajalt sooduskampaaniaid, mille käigus on võimalik pileteid soetada vaid viie euro eest. Üldiselt sõidab Postbus Saksamaa piires, ent rahvusvaheliste sihtkohtade hulka kuulub ka Varssavi, Praha, Viin, Budapest, Pariis, Amsterdam jt.

 

ALSA

MAPA_NACIONAL_506x370[1]

ALSA on suurepärane kompanii Hispaania piires bussiga sõitmiseks. Teoreetiliselt on nende kodulehelt võimalik osta bussipileteid alguspunktidega mujalt riikidestki, kuid need on partnerite bussidega ja kujunevad üsna kalliks. Sellegipoolest võib mõnikord leida soodsaid võimalusi Prantsusmaa ja Hispaania vahel reisimiseks. Piletihinnad on keskmiselt 10-30 eurot. Bussid on mugavad, väljuvad enamasti õigeaegselt ja juhid on professionaalsed.

 

Swebus

swebus-karta[1]

Loomulikult on Rootsis niigi kallimad hinnad, kuid Swebus pakub siiski rongidega võrreldes konkurentsi pakkuvaid hindu, näiteks Stockholmist Linköpingisse 10 eurot ja Jönköpingist Malmösse 20 eurot. Lisaks kodumaistele liinidele pakub Swebus võimalust sõita muuhulgas Oslosse, Prahasse, Berliini ja Kopenhaagenisse. Bussides on tasuta internet ning busside õigeaegse väljumist täpsust on firma hinnanud 98 protsendiga.

Anna kommentaarides teada, millised on Sinu kogemused bussireisidega Euroopas, jaga kasulikke kogemusi!

Leave a Comment