KUMB ON ODAVAM: Reisibürood või iseseisev broneerimine?

 

Reisibüroo on mugav. Aga kas iseseisvalt täpselt sama reisi planeerides saab odavamalt läbi? Teeme testi, et teada saada, kas iseseisvalt piletite, hotellide ja transfeeride broneerimine tuleb büroodega võrreldes odavam.

Reisibüroode kasuks räägib suuremate gruppide pealt soodsamate hindade saamine. Liinilendude asemel kasutatakse tihti tšarterlende, mis võivad kujuneda suuremate mahtude juures ühe inimese kohta odavamaks.

Sarnaselt võib paketireisi puhul tulla hotell soodsam, kuna korraga tuleb sisse suurem grupp ja majutusasutus on nõus tegema hindade juures järeleandmisi.

Pealegi on reisibüroo teenuste kasutamine väga mugav, sest see hoiab isiklikku aega kokku ja probleemide korral ei ole täielik vastutus reisija õlgadel.

Samal ajal teame väga hästi, et reisibürood ja -korraldajad on kasumit taotlevad ettevõtted. Hindadesse on sisse kirjutatud inimeste töötasud, halduskulud ja muud rahasummad.

NB! Lennupiletite ja hotellide hinnad sõltuvad hooajast, nõudlusest ning paljudest muudest faktoritest. Samuti on reisibüroode pakkumised pidevas muutumises. Testi tulemused võinuks olla täiesti teistsugused, kui seda oleks tehtud oktoobris või veebruaris.

Võtame Novatoursi esilehelt juhusliku pakkumise. Tavapärase 695 euro asemel pakutakse Economy tuba koos lendudega 469 euro eest. Kuupäevad on 15.08-22.08 ja toitlustus on “kõik hinnas”.

Kõige keerulisem lugu on lendudega, sest soodsamate variantide leidmine võib olla tükk tegemist. Momondo kaudu leidsime, et Novatoursi poolt pakutav otselend on kõikidele ostmiseks täiesti olemas.

See maksab 267 eurot. Samadeks kuupäevadeks on saada Turkish Airlinesi lend 246 euroga, ent selle sees on pika ooteaja tõttu võimalus Istanbuli külastada õhtupoolikul. Kõikidele ei pruugi taoline variant meeldida, kuid leidub kindlasti puhkusehuvilisi, kes ei ütleks Türgi vahepeatusest sugugi ära.

Hotelli leidmiseks kasutame lehte HotelsCombined, kuna see on suuremat sorti agregaator, mis tirib mitmetelt hotellipakkujatelt hindu ja esitab neid mugavas koondvaates.

Kõige odavam pakkumine samadeks kuupäevadeks on 698 eurot. Ühe inimese kohta teeb see 349 eurot.

349 € + 267 € = 616 €

Seega, samadel alustel minek on reisibüroo kaudu soodsam, aga AINULT konkreetse sooduspakkumise ajal. Seda sama paketti on müüdud 698 euro eest inimese kohta, mille puhul oleks ise broneerimine 82 eurot odavam.

Kahe peale lausa 164 eurot soodsam! Aga kas me teeme seda testi praegu ikka õigesti? Öeldakse, et iseseisva planeerimise boonus on see, et saad reisibürooga võrreldes nii paindlikumalt kui odavamalt oma reise sättida.

Kui see peab paika, siis peaksime konkreetse pakkumise dubleerimise täielikult kõrvale jätma ja vaatama, kas saame midagi ägedamat samadeks kuupäevadeks kokku pandud.

Otselennud Tallinnast aitavad kõvasti aega kokku hoida ja rohkem kohapealset elu nautida, nii et jätame samad FlexFlight tšarterlennud valikusse.

Läheme HotelsCombined asemel hoopis Airbnb portaali, kust leiab nädalaks ajaks 259 € eest merevaatega apartemendi, kus on 2 magamistuba, ruumikas elutuba, köök ja konditsioneer.

Kui üürida seda korterit neljakesi, siis viib see hinna ühe inimese kohta veelgi rohkem allapoole. Jah, see pakkumine ei tule küll kaasa kõik-hinnas toitlustusega, ent igal juhul on ruumikas ja kauni vaatega korteri Economy toast paljude inimeste jaoks meeldivam valik.

129 € + 267 € = 396 €

Samuti vajab mainimist, et valisime Airbnb’st pigem kallima korteri. Kes tahab, siis saab Economy toaga võrdväärse korterilahenduse leida ja see võib tulla inimese kohta pea poole odavam. Nii jääb raha üle, et käia väljas söömas ja lubada endale mõnusat meelelahutust.

JÄRELDUS. Kui läheb traditsioonilisema paketireisi broneerimiseks, siis kontrolli ostu hetkel hinnad üle. Mõnikord on iseseisev broneerimine soodsam, mõnel teisel ajal jällegi reisibüroo pakkumine.

Küll aga on võimalik alati soodsam reis iseseisvalt planeerida, kasutades soodsaid lennupakkumisi, häid Airbnb või mõne muu majutusportaali valikuid ning muid iseseisvalt kokku pandud reisi elemente.

One Comment

  1. Põder says:

    Bullshit! Olen reisinud palju, külastanud peale 60 riigi, ja alati kui ise võtan lennud, näiteks skyscanner.com:ist ja majutuse booking.com:ist siis on odavam kui reisikorraldaja oma, eriti kui saa kasutada viimase hetke pakkumisi. Näiteks eelmine reis Mauritiusele, reisikorraldajalt 1200€, ainult lennud 200€+majutus 170€,jäi raha kohapeal ja kui palju!

Leave a Comment