Kuidas planeerida odav Lanzarote reis? Lennupiletitest algab kõik!

 

Kanaarid on üks eestlaste lemmikuid päikese kummardamise sihtkohti. Seejuures pole Lanzarote mingi erand, kuigi sinna jõuab võrreldes Tenerife ja Gran Canariaga veidi vähem reisilisi. Öeldakse, et Lanzarote on teiste saartega võrreldes tunduvalt omanäolisem.

Seda ei külasta mitte ainult klassikalised puhkusereisijad, vaid saar meelitab oma vulkaaniliste maastikega ligi loodus- ja seiklusreiside huvilisi. Valged liivarannad vahelduvad tõelise kuumaastikuga! Selles artiklis annamegi ülevaate, kuidas on võimalik reisida Eestist või lähiriikidest Lanzarotele võimalikult soodsate hindadega.

Kuidas soodsa hinnaga Tallinnast Lanzarotele lennata?
Tallinnast on kõige soodsamad otselennud alanud 250 eurost, seejuures on vedajaks olnud FlexFlight. See pole tuntud lennukompanii nagu Lufthansa või British Airways, kuna see firma teeb tšarterlende reisikorraldajatele. Sellegipoolest pole tegu halva pakkumisega, kui soov on ise kohapealne majutus hankida.

Otselendudest soodsamaks on kujunenud odavlendude kombineerimine. Kui lisada kokku Ryanairi ja teiste odavlennufirmade üksikpiletid, siis on edasi-tagasi lendude hinnaks kujunenud 160-190 eurot. Hinnad on veelgi odavamaks ajanud kombinatsioonid, mis algavad Riiast ja lõppevad Tallinnas.

Kasutades Wizz Airi ja Ryanairi teenuseid näiteks Hollandis asuva Eindhoveni kaudu lennates on saanud lennata suunal Riia-Lanzarote-Tallinn 100-120 euro eest.

Millised on tavalised lendude hinnad Lanzarote saarele?
Kui jälgida juhuslike kuupäevadega tavahindu, siis algavad hinnad 190-200 eurost. Samas on oluline silmas pidada, et need on ebamugavate vahemaandumistega, nõudes kohati kuskil ööbimist või lihtsalt pikka päeva lennujaamades.

Mõnikord polegi taolised pakkumised nii hullud, kuna võimalik on siduda neid lennupileteid mõne välismaise linna avastamisega. Kiirete ümberistumistega lennud algavad 400-500 eurost. Tavaliselt on sellised lennud Lanzarotele mitme lennukompanii üksikute otsade kombinatsioonid, näiteks on esindatud airBaltic, Finnair, Norwegian jne.

Kas tasub odavlende alustada lähiriikide pealinnadest?
Kõige rohkem odavlendude soodsaid kombinatsioonie saab hankida algusega Riiast. Sealt on saanud edasi-tagasi lende odavlennufirmade pakkumisi kasutades 135-150 euroga.

Sel juhul pole olnud ümberistumised liiga karmid. Mõnel juhul on küll olnud pikemaid ümberistumisi, ent sel juhul saab minna linna avastama, näiteks Barcelona ja Milano puhul.

Kuidas on viimase hetke lendudega?
Jah, Lanzarotele on tõesti võimalik saada viimase hetke pakkumisi. Enamasti on need algusega Helsingist ja vedajaks on TUI. Muidugi sisaldavad kõige odavamad hinnad ainult lende, aga viimasel hetkel on võimalik saada majutust, kui kasutada mõnda mõistlikku majutusportaale võrdlevad veebisaiti.

TUI viimase hetke lennud algusega Helsingist on olnud kõige soodsamad 50 euro eest, kuigi enamjaolt on hinnad jäänud ikkagi 65-80 euro vahemikku. Arvestades Lanzarote kaugust Helsingist (ja Eestist), siis tegu on vägagi heade hindadega. Küll aga peab arvestama, et kõige madalama otsa hinnad tähendavad homset-ülehomset lendu.

Kõige paremini sobivad need Soomes resideeruvatele eestlastele, ent siiski leidub neidki, kes on nõus viimasel hetkel kotid pakkima ja laevapiletid Soome hankima.

Aga Kanaaridele tehakse ka pakettreise…
Jah! Kui on kindel plaan paketiga minna, siis on kõige soodsam variant hankida varajase tellija soodustus. Üldiselt tähendab see ikka vähemalt pool aastat puhkuse ette planeerimist ja sageli veel rohkemgi.

Plussiks on aga hinnad, mis algavad 400-500 eurost inimese kohta. Erinevalt lennupiletite pakkumistest on selliste hindade sees nii lennud, transfeerid lennujaamast majutuskohta ja tagasi kui ka koht 3-tärni hotellis.

Leave a Comment