Gruusia? Kohutavalt kaunid mägimaastikud, imemaitsev kohalik köök ja tõeliselt sõbralikud kohalikud! Need on vaid mõned killukesed reisikogemustest, kui sihiks on võetud Kaukaasias asuva Gruusia külastamine. Pealegi väidavad grusiinid, et just nende riigist on vein pärit, mitte kuskilt Vahemere äärest, nii et reisilistel tuleb kindlasti kohalikku viinamarja märjukest järgi proovida! Küll aga tekib küsimus, kuidas sinna Eestist võimalikult soodsate lennupiletitega kohale saada. Ehk on mõistlik osta lennupiletid algusega hoopiski lähiriikidest? Kohe uurime lähemalt…

Kuidas odavalt Tbilisisse lennata?
Kõige soodsamad reisidiilid Gruusia pealinna on alanud Tallinnast ja Riiast, ent lõunanaabrite pealinn on ikkagi Tallinna lennujaamale hindade odavuse osas ära teinud. Turkish Airlines on pakkunud Tallinnast Tbilisisse lende 175 euroga, kuid seevastu Riiast on alanud soodsaimad piletid ainult 140 eurost. Enamasti on jäänud Riia soodushinnad ikkagi 155-170 euro vahemikku. Muidugi on siinkohal võimalik väita, et Riiga sõitmine nullib keskmise kokkuhoiu. See sõltub, kas alustad reisimist Põhja- või Lõuna-Eestist. Lisaks leidub reisilisi, kes ei ütle kunagi ära väikesest Riia linnapuhkusest enne või pärast kaugemale sõitmist. Turkish Airlinesile täienduseks on Riiast soodsamaid pileteid välja käinud ka UIA Ukraine International Airlines. Jätkulennud Riiast Tbilisisse (Kiievi kaudu) on alanud vaid 130 eurost, jäädes enamjaolt 130-150 euro piiridesse.

Ehk on Kutaisisse odavam lennata kui Tbilisisse?
Just nii ongi! Seda küll taaskord mitte Tallinnast, vaid jällegi Riiast. Nimelt opereerib otselende Riia ja Kutaisi vahel ungarlaste odavlennufirma Wizz Air. Seniks on odavaimad edasi-tagasi lennud alanud 50 eurost. Kui ette on näidata Wizz Discount Club liikmestaatus, siis on piletihinnad vahel isegi alla 50 euro. Odavlendudest veidi kallimaid pileteid on Riiast pakkunud Kutaisisse UIA. Absoluutne hindade madalik on jäänud 120 euro juurde, ent müüki on paisatud soodukatena ka 130-145 euroste hinnasiltidega lende.

Millega võiks arvestada Batumi lendude korral?
Siinkohal tuleb jällegi appi Turkish Airlines. Istanbuli kaudu toimuvate jätkulendude hinnad on soodusmüükide ajal algusega Tallinnast jäänud 150-180 euro piiridesse. Riiast ja Vilniusest on saanud ainult veidi soodsamalt: hinnad on alanud 140 eurost. Tundub, et sellel suunal on kõige mõistlikum oodata just türklaste rahvusliku lennukompanii pakkumisi, kuna teised lennufirmad pole selliste hindadega veel võistlema hakanud. Põhjus peitub selles, et sinna lendavad regulaarselt väga vähesed rahvusvahelised ettevõtted.

Millise hinnaga lennupiletid Gruusiasse tasuks ära võtta?
Võta julgesti lennupiletid Tbilisisse, mis jäävad alla 200 euro, sest tegu on päris heade reisidiilidega. Riiast Kutaisisse lennates on kõik alla 80 euroga saadud lennupiletid hästi saadud hinnaga, sest isegi Wizz Airi piletid kipuvad aja möödudes aina kallimaks muutuma. Aegsasti odava hinnaga ette ostmine tasub peaaegu alati küllaga ära. Kuivõrd Gruusia pole meeletult suur riik, siis võid alati vaadata, millisesse sihtkohta on konkreetsel ajahetkel võimalikult soodsad lennupiletid saadaval. Näiteks soovides Tbilisisse minna saad kasutada Kutaisi odavaid pileteid ja sealt juba maismaad mööda pealinna sõita kasutades ühistransporti või rendiautot.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Skyscanner. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂