Armeenia on üsna saladuslik riik, sest see pole maailmakuulsaks sihtkohaks (nagu Hispaania või Malta) kujunenud. Tihti kutsub see ligi seiklejaid ja rändureid või hoopis nostalgiat taga igatsevaid vanema põlvkonna reisijaid. Tegelikult tasub jätta kõrvale kõik klišeed ja seda riiki lihtsalt avastama minna. Sevani järve maalilisus, armeenia köögi maitsvad palad ja kõikjalt leitavad keskaegsed kloostrid jätavad külalistele kustumatuid muljeid. Vaatame aga lähemalt, kuidas saab osta soodsad lennupiletid Armeenia pealinna Jerevani nii Tallinnast kui ka meie lähinaabrite pealinnadest.

Kuidas odava hinnaga Tallinnast Jerevani lennata?
Olgu kohe öeldud, et erinevate reisidiilide lehtedel tavaliselt lennupiletite pakkumisi Armeenia peaaegu polegi. Milles võib põhjus olla? Ühest küljest pole suurt nõudlust, aga samas kui palju inimesi ikkagi Namiibiasse reisib (sinna on päris tihti reisileide), ent teisest küljest pideva voona neid sooduspileteid Jerevani lennukompaniide poolt pakkumisse ei tulegi. Siiski ei tähenda see, et lennufirmade kalendrites poleks keskmisest soodsama hinnaga kuupäevi. Kui üldiselt jäävad Jerevani lennupiletite hinnad 250-400 euro vahemikku, siis aeg-ajalt leiab kuupäevi, mille puhul on lennud saadaval 200-220 euroga. Tallinnast lende alustades tähendab see Varssavi (LOT ja Nordica) või Moskva (Aeroflot) kaudu lendamist.

Ehk on soodsam Riiast lende alustada?
Jerevani lende otsides on tõesti vägagi tihti odavam alustada lende lõunanaabrite pealinnast. Aeroflot on pakkunud edasi-tagasi lennupileteid Moskva kaudu 170-175 euroga. Veelgi odavamaid variante on tulnud UIA Ukraine International Airlinesilt, mille repertuaaris on olnud pikemalt ette ostes lausa 100 euroga lennupileteid. Peale selle on müüki paisatud pileteid, mis on jäänud 150-170 euro vahemaale. Ka sooduspakkumiste väliselt kipuvad Jerevani lennud Tallinnaga võrreldes Riiast veidi soodsama hinnaga olema.

Kusjuures aeg-ajalt on veel saadaval olnud selline variant: eraldi tuleb broneerida UIA piletid Riia-Kiiev-Riia ja Kiiev-Jerevan-Kiiev. Ühise pileti korral läheb hind tunduvalt kallimaks, ent võti peitub kahe eraldiseisva soodushinna kombineerimises. Sellise kombinatsiooniga on saanud korduvalt edasi-tagasi Riiast Armeeniasse lausa alla 100 euroga. Küll aga on selle eelduseks pileti soetamine tükk-tükk aega ette, näiteks üle poole aasta. Samas suurema reisi planeerimisel ei tohiks see probleem olla, kuna plaanid vajavadki juba aegsasti tegemist.

Milliseid variante veel saadaval on?
Armeeniasse reisimise plaanig korral võib ka mõelda Gruusiasse lendamisele ja sealt maismaad mööda Jerevani või teistesse riigi linnadesse liikumist. Seega, LOE SIIT, kuidas reisida soodsa hinnaga Tallinnast, Riiast või mujalt Gruusia pealinna Tbilisisse, kust saad jätkata rännakut Armeenia poole.

Millise hinnaga lennupiletid tasuks Armeeniasse ära osta?
Märgates Tallinnast algavate lendude hindu, mis jäävad alla 250 euro, tasuks need kindlasti kohe tasku pista, kui reis on kindlasti plaanis. Riiast lende alustades tasub sama teha, kui piletite hinnad on alla 200 euro. Helsingist ei ole erilist rahalist võitu, kui just ei peaks ootamatult mõni lennukompanii suure soodusmüügiga välja tulema, mis puudutaks ka jätkulende Jerevani. Lisaks eelnevale võib vabalt mõelda Gruusia kaudu Armeeniasse reisimise peale. Küll aga tuleb meelde jätta, et Aserbaidžaan on küll Armeeniaga piirnev riik, ent nende kahe vahel on konflikt ning maismaapiiri ületada ei saa. Seega jääb Armeeniasse saamiseks ainsa võimalusena ikkagi Jerevanis lennukiga maandumine või Gruusia-Armeenia maismaapiiri ületamine.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Skyscanner. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂