Wizz Air sulgeb Riias tervelt neli lennuliini

 

Läti DELFI teatas täna, et Ungari odavlennufirma Wizz Air lõpetab 1. juunist 2020 lendamise tervelt nelja sihtkohta: Barcelona, Bergen, Reykjavik ja Tel Aviv.

Meediaväljaanne toonitas, et Wizz Air pole konkreetsete sihtkohtade kinni panemist kinnitanud. Küll aga ei saa enam lende Barcelonasse, Bergenisse, Reykjavikki ja Tel Avivi nende kodulehelt broneerida. Seetõttu jääb mulje, et ilmselt pannakse just need liinid kinni.

Kokku on Wizz Airil tänase seisuga 13 otseliini algusega Riiast. Taolise liinivõrgu koomale tõmbamise tulemusena jääks alles üheksa otseliini, mille hulgas on London, Eindhoven ja Kutaisi.

Siiani saadaval olnud hindade poolest on kõige löövam Islandi kadumine. Regulaarselt leidus edasi-tagasi lennupileteid, mille hind jäi vahemikku 40-80 eurot.

Tel Avivi suunal on Wizz Air pakkunud samuti konkurentsivõimelisi hindu. Siiski ei ole see aga ainus otseliin Riiast Iisraelisse. Wizz Air opereerib lende ka Riia ja Eilati vahel. Seega säilib võimalus soodsalt Iisraelisse ja Punase mere äärde lennata.

Barcelona lende teeb Riiast jätkuvalt Ryanair, mistõttu on sellel suunal odavlendude osas jätkuvalt pakkumisi tulekul. Pealegi saab ka Eestist Ryanairiga hooajaliselt Girona lennujaama (GRO) lennata, mis asub Barcelonale väga lähedal. Need piletid on aga keskeltläbi tunduvalt kallimad võrreldes Riiast väljuvate otselendudega Barcelona lennujaama (BCN).

Eestlased on pidevalt kasutanud Riiast väljuvate Wizz Airi lendude võimalusi. Eriti soodne variant on see olnud Lõuna-Eestis elavatele reisilistele. Paljudele lõuna poole elavatele inimestele pole vahet, kas alustada oma lende Tallinna või Riia lennujaamast.

Seega, nagu ikka, säilib soovitus odavlennufirmade võimalusi soovi korral pigem kohe kasutada. Näiteks regulaarselt on saanud lennata Tallinnast Maltale või Küprosele ning tagasi 50 euroga. Me ei saa sugugi kindlad olla, et samad pakkumised ka aastate pärast kehtima jäävad! Hoia siia klikkides jooksvalt võimalustel silm peal!