Odavad lennud Amsterdami? Juhtnöörid saad siit!

 

Amsterdam on üks Euroopa tuntumaid ja vastuolulisemaid linnu. Nimelt tõmbab see väga erinevate huvidega turiste: kunst, tulbid, pargid, Euroopa linnad, kanalid ja täiskasvanutele mõeldud lõbud. Rääkimata suurepärastest võimalusest jalgrattaga linna avastada või metsikutest öistest klubipidudest! Just Amsterdami suure populaarsuse tõttu teemegi korraliku ülevaate sellest, kuidas Eestist võimalikult soodsa hinnaga Hollandi pealinna saada.

Kuidas lennata soodsalt Tallinnast Amsterdami?
Tallinnast lendavad otse Amsterdami kaks lennukompaniid: airBaltic ja Nordica. Kampaania ajal on saanud Nordica edasi-tagasi lennupileteid Amsterdami alates 99 eurost, kuid laiemalt võttes on see üsna harukordne hind. Pigem on siiani soodsaimad otselennud olnud airBalticul. Odavaimad hinnad on kõikunud 110-130 euro vahemikus. Soodushindadest väljaspool maksavad tavaliselt otselennud Tallinnast Amsterdami ligikaudu 150-250 eurot. Loomulikult pole otselennud ainuke variant Tallinnast Hollandi pealinna lendamiseks, ent see on kõige mugavam, kuna vahepealne lennujaamas istumine jääb ära.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Aga minu soovitud päevadeks pole otselende! Või on liiga kallis!
Ümberistumisega lende pakuvad Tallinnast näiteks Finnair Helsingi kaudu, Lufthansa peatusega Frankfurdi lennujaamas ning SAS Scandinavian Airlines Kopenhaageni või Stockholmi lennujaamu läbides. Seejuures on soodsaimad lennud olnud SASil: edasi-tagasi lennupiletid sai kätte 117 euro eest ja seda isegi suvisel hooajal! Samuti on piletihindade ajalugu uurides selge, et mõnikord on võimalik lennata soodsalt Amsterdami Ateena kaudu Aegean Airlinesi teenuseid kasutades (90 eurot!). Küll aga sobib see ainult tõelistele reisihulludele, sest Tallinnast väljumine on ebamugaval kellaajal ja Ateenas tuleb veeta üle poole päeva. Pealegi on Aegean Airlinesi lennud Tallinnast ainult hooajalised, nii et neidki väheseid lennuvariante aastaringselt ette ei tule.

Kuidas on lood odavlennufirmadega?
Kui soov on panustada võimalikult odavasse piletihinda ja võimaluse korral külastada reisi jooksul lühikese aja jooksul veel mõnda Euroopa suuremat linna, siis odavlennufirmade pakkumiste kombineerimine on tulus mõte. EasyJeti, Ryanairi ja Norwegiani odavlende kombineerides on saanud Tallinnast Amsterdami ja tagasi alla 90 euro. Küll aga võib selliste pakkumistega kaasneda näiteks 8-tunnine vahemaandumine Berliinis või Oslos. Leidub reisijaid, kellele selline variant sobib suurepäraselt, kuid näiteks komandeeringu või lastega reisimise korral võib see liialt väsitavaks osutuda. Samuti tasub alati jälgida, et odavlendude korral oleks kahe lennu vahel piisavalt varuaega. Lennupiletid pole omavahel seotud ja ühe lennu ränga hilinemise korral tuleb edasilennuks lihtsalt uus pilet osta!

Kas Riiast või Helsingist saaks soodsamalt Amsterdami lennata?
Jah, Helsingist on saanud Norwegiani otselendudega Amsterdami ja tagasi Soome 60-70 euro eest! Üle lahe elavatele eestlastele on see kindlasti suurepärane võimalus keskmisest soodsama hinnaga Hollandis ära käia. Tallinnast või muudest Eesti linnadest reisi alustades tuleb hoolikalt kaaluda, kas Soome sõit tasub ikkagi võrreldes meie pealinnast algavate lendude hindadega ära. Riiast pole küll võimalik odavlennufirmadega otse Amsterdami sõita, kuid Lätist saab see-eest Wizz Airiga otse Eindhovenisse asuda, mis asub täiesti Hollandi pinnal. Edasi-tagasi lennupiletid Riiast Eindhovenisse on alanud 35 eurost! Kui juurde liita rongipiletid Eindhovenist Amsterdami ja sooduskampaania käigus saadud bussipiletid Tallinnast või Pärnust Riiga, siis võib see ikkagi ära tasuda. Eriti kasulik võib see olla siis, kui Amsterdam pole tegelikult lõplik sihtpunkt Hollandis ja edasi soovitakse reisida näiteks Utrechti või Den Haagi.

Milliseid variante veel on?
Düsseldorf Weeze lennujaama teeb Ryanair Tallinnast otselende ja mõnikord on edasi-tagasi piletid olnud 30 euro piirimail. Lennujaam asub iseenesest üsna Hollandi piiri lähedal, nii et leidub reisilisi, kes lähevad Weeze lennujaamast bussiga Hollandi linnadesse edasi. Lisaks sellele on võimalik lennata mõne odavlennufirmaga Hollandist Berliini ja sealt tulla juba bussiga Eesti poole. Samas ei pruugi see lisanduva ajakulu, toidu ja muude väljaminekute valguses alati lennuühendustest sugugi soodsam variant kujuneda.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment