Äge! Lennufirmad, mis pakuvad tasuta vahepeatust!

 

Kas tahaksid põhilise sihtkoha kõrval reisi veelgi elavdada? Teeme ülevaate lennufirmadest, millega lendamisel kaasneb võimalus tasuta vahepeatuseks!

Lendamine ja vahepeatused
Üldjuhul lennufirma kodulehe kaudu lende broneerides pakutakse kliendile kõige lühema vahemaandumisega variante, näiteks Tallinn-Oslo-Rooma lennu puhul proovib süsteem lende sellisel moel klapitada, et Oslo lennujaamas ei peaks pikalt aega veetma. Olenevalt lendude saadavusest õnnestub see mõnikord paremini, teinekord peab aga pikemalt lennujaamas istuma. Aga kui aega on ja tahaks Rooma lennates veidi aega Oslot uudistada-avastada? See on võimalik!

Tasuta vahepeatused
Alati ei pruugi vahemaandumisel linna avastamiseks piisavalt aega olla või tahaks seal vähemalt ühe öö veeta. Nii mõnedki lennufirmad pakuvad tasuta võimalusena teha vahepealses sihtkohas pikema peatuse. Taoliste lendude broneerimise üksikasjad sõltuvad konkreetsest lennufirmast, näiteks saab kasutada kodulehel Multi-City broneeringuvõimalust või peab telefoni teel lennukompanii esindajatega otse ühendust võtma. Reisibüroo teenuste kasutamisega kaasneb lisamugavus – klienditeenindaja teeb vastavad protseduurid võimaluse korral ise ära.

Tasuta vahepeatus: Reykjavik, Island
Lennufirma: Icelandair
Icelandair pakub tasuta vahepeatust kuni 7 ööks. Uuri siit lähemalt.

top-view-1098216_640

Tasuta vahepeatus: Osaka/Tokyo, Jaapan
Lennufirma: Japan Airlines
Pea kõikide piletitüüpide puhul on lubatud teha kaks tasuta vahepeatust. Lennufirma veebilehel Make stopover funktsioon ei tööta (lisab kõrgema hinna), mistõttu soovitatakse lennufirmaga vahepeatuse organiseerimiseks otse ühendust võtta. Helistamisel tuleks teatada, et ametlikes reeglites on tasuta vahepeatuste võimalus kirjas.

Vahepeatus: Istanbul, Türgi
Lennufirma: Turkish Airlines
Turkish Airlinesi kodulehel Multi-City funktsiooni kasutades on võimalik erisuguste kuupäevadega katsetades leida kombinatsioone, mille abil saab öö või paar Istanbulis veeta ja seda lisatasuta. Jääb üle vaid hotell broneerida ja linna avastama hakata!

turkey-863069_640

Vahepeatus: Helsingi, Soome
Lennufirma: Finnair
Finnair lubab teha ühe vahepeatuse, ent teise eest tuleb maksta juba 100 USA dollarit.

Vahepeatus: Pariis, Prantsusmaa
Lennufirma: Air France
Prantsusmaa lennufirma puhul oleneb tasuta vahepeatuse pakkumine piletitüübist. Üle 24-tunnine tasuta vahepeatus on lubatud paindlike piletitüüpide puhul. Seega tasub enne konkreetsete piletite hankimist lennufirmaga kontakteeruda.

arch-of-triumph-974987_640

Vahepeatus: Hong Kong
Lennufirma: Cathay Pacific
Mitmete allikate põhjal pakub Cathay Pacific tasuta vahepeatuseid Hong Kongis ja selleks tasub kasutada seda lehekülge.

 

Praktiliselt tasuta vahepeatused

 

Vahepeatus: Singapur
Lennufirma: Singapore Airlines
Kasuta Multi-City funktsiooni, et tekitada endale Singapuris vahepeatus; probleemide esinemise korral võta lennufirma esindajatega otse ühendust, et vahepeatus tegemata ei jääks. Singapore Airlines’i pakutud vahepeatus maksab ühe öö kohta ligikaudu 30 eurot, kuid see-eest sisaldab see transfeere lennujaamast ja ööd hotellis. Pole paha 30 euro eest!?

singapore-404288_640

Vahepeatus: Dubai, Araabia Ühendemiraadid
Lennufirma: Emirates
Sarnaselt Singapuri lennufirmale pole AÜE kompanii organiseeritud vahepeatus tasuta, kuid eri allikate põhjal umbes 50-70 euro eest saab Emirates poolt paketi, mis sisaldab nii ööd hotellis kui lennujaama transfeere.

 

BOONUS! Odavlennufirmadega on tasuta vahepeatuste võimalus tihti garanteeritud!

 

Odavlennufirmad nagu Ryanair ja easyJet pakuvad point-to-point teenust, mis tähendab, et lennufirmad ei vastuta jätkulendude ostmisel järgmise lennu peale jõudmise pärast. Seega pole odavlennukompaniide kodulehtedel vahepeatustest juttugi. Pealegi on tasuta vahepeatuste pakkumine riigi lipulaevadeks olevate lennufirmade võimalus tutvustada riigi võlusid ja turismiametiga koostöös külastajanumbreid suurendada. Erinevalt Singapore Airlinesist või Icelandairist võib Ryanairil olla üle terve Euroopa erinevaid baase, mille kaudu toimub lõviosa lendudest.

Seega odavlennates saab ise vahepeatustele loominguliselt läheneda. Näiteks lennates Ryanairiga suunal Tallinn-London-Rooma-London-Tallinn on huvi korral mõttekas teha kindlaks, kas tagasi tulles läheb Londonist Tallinna mõned päevad hiljem sarnase hinnaga lendu. Kui jah, siis tasub see pilet võtta ja vahepealne aeg Suurbritannias on võimalik juba enda käe järgi ära sisustada.

Leave a Comment