SOOME REIS: õpetus, kuidas odavalt Helsingisse reisida

 

Eestlased reisivad Soome, töötavad üle terve põhjanaabrite riigi ja sõidavad Helsingi kaudu edasi erinevatesse sihtkohtadesse üle terve maailma. Sellepärast olemegi otsustanud teha kasuliku ülevaate, kuidas odavalt Helsingisse saada ja selle kaudu Soome reis võimalikult rahakotti säästvaks teha. UUENDATUD: 27.07.2023

Soome1_Perekool

Ekraanitõmmis Perekoolist

Soome saab nii laevaga sõita kui lennata. Internetis on palju arutelusid, kus inimeselt tuliselt vaidlevad, kas lennata on laevaga kohale sõitmisest odavam. Kui puhtalt rahalist kulu jälgida, siis otse loomulikult on lennuk kallim variant. Just seetõttu uurime kõigepealt soodsamaid võimalusi üle lahe laevaga sõitmiseks ja alles seejärel kirjutame erinevates lennuvõimalustest.

Pärast pikka uurimistööd tegime kõigepealt kindlaks, et erinevate laevafirmade hindu võrreldes kindlaid valemeid ja kuldreegleid pole. Konkreetne hind sõltub paljudest asjaoludest, näiteks tekipilet versus autopilet, klubiliikme staatuse olemasolu. Kõikidel firmadel kipuvad õhtused või muidu kõige populaarsemad kellaajad teiste väljumistega võrreldes kallimad olema. Üldjuhul on kõige odavamad firmad Linda Lina ja Viking Line, ent samas teevad teisedki aeg-ajalt suuremaid sooduskampaaniaid. Pealegi ei sõida Linda Line erinevalt Tallinkist kõvasti halvema ilmaga.

Hind pole tavaliselt ainuke asi, mis inimesi pileti juures huvitab. Kui konkreetne maksumus kõrvale jätta, siis võib oluline olla sadama asukoht, reisi kestvus ja väljumis-saabumisaegade klappimine. Üks mugavamaid kohti laevapiletite võrdlemiseks ja ostmiseks on laevapiletid.ee. Veebilehe miinuseks on see, et seal pakutakse ainult Viking Line, Linda Line ja Eckerö Line pileteid. Samuti ei kajastu seal firmade enda kampaaniad.

NB! Vajuta siia, et jälgida Reisitark Facebooki lehte, kuna sinna pannakse üles nii laevapiletite kampaaniad kui pakkumised stiilis Edasi-tagasi Tallinnast Hispaaniasse 84 €!

cathedral-688177_640

Proovi kasu lõigata erinevatest kampaaniatest!
Laevafirmad on üsna heldelt teinud erinevaid koostöökampaaniaid, mille käigus on pakutud sooduskuponge ja muid soodustusi Tallinn-Helsingi-Tallinn liinil. Näiteks 40 euro eest tankimisel sai Statoilidest hinnaalandusega Viking Line flaieri, Tallink on jaganud SEB Tallinna maratoni läbinutele Helsingi kruiise ja Selveris oli kampaania “Osta Selverist 30 euro eest, saad 19 euroga Soome!”. Peale selle tasub liituda Viking Clubi või Tallink Club One’ga, sest mõlemad klubid saadavad liikmetele tihti häid pakkumisi. Peale selle on klubiliikmetele niisamagi soodsamad hinnad.

Järgnevalt teeme iga laevafirma kohta lühiülevaate, et saaksite ise teadliku valiku teha!

Eckerö Line
Väljub Tallinnast A-terminalist, saabub Helsingi Lääneterminali
Vajuta siia, et vaadata graafikut
Tavaline hind jääb edasi-tagasi sõidu puhul 50-60 euro vahemikku.

Linda Line ei tööta enam 2017. aastast alates!

Tallink
Väljub Tallinnast D-terminalist, saabub Helsingi Läänesadamasse (mõnel väljumisel Helsingi Lõunasadamasse)
Vajuta siia, et vaadata graafikut
Tavapiletid on ühe suuna eest keskeltläbi 20-40 eurot. Eripakkumiste hulgas on olnud näiteks Helsingi päevakruiis 19 euro eest.

Viking Line
Väljub Tallinnast A-terminalist, saabub Helsingi Katajanokka terminali
Vajuta siia, et vaadata graafikut
Tavapiletid on 25-30 eurot üks ots, kuid kampaaniate käigus on reisijapileti saanud 10-15 euroga ja autopileti 20 euroga.

wooden-houses-796386_640

Ja nüüd räägime lennujaamast lennujaama liikumisest!
Finnair (opereeritud Flybe Nordic poolt) lendab Tallinna ja Helsingi vahel 5-6 korda päeva. Kõige soodsamad Light klassi piletid algavad tavaliselt 40-50 eurost ühe suuna kohta. Need ei sisalda äraantavat pagasit ega muid hüvesid. Lend kestab 30-35 minutit. Samuti korraldab Tallinna ja Helsingi vahel lende GO! Aviation, ent need on suunatud peaasjalikult äriklientidele. Lennukites on vaid 8 istekohta. Sarnaselt Tallinnale lendab Tartust Finnair koostöös Flybe Nordicuga Helsingisse. Hinnad algavad 50 eurost ja lennu kestvus on 45-50 minutit.

Muide, Tallinnast Helsingisse lendamine ei pruugi üldsegi kalliks osutuda, kui ühe pileti peal on edasilend mõnesse teise sihtkohta. Teisisõnu võib olla odavam lennata Tallinn-Helsingi-Bangkok võrreldes lihtsalt Helsingi-Bangkok piletiga. Põhjus seisneb lennufirmade hinnastamise poliitikas ja selles pole mitte midagi kahtlast.

helsinki-889834_640

Tulevikuplaanidest
Läbi aja on juttu olnud nii sildadest kui tunnelitest. Senimaani üks kõige realistlikemaid plaane on Sea Wolf Expressil. Tunnelit küll ei kaevata, ent kavatsuseks on avada hõljukireisid Tallinna ja Helsingi vahel, mis lühendaksid sõiduaega olulisel määral. Viimase prognoosi järgi pidi ühendus algama 2019. aastal. Tundub, et 2023. aastal pole ikka asi käima lükatud.

Ajaloost
Tallinna ja Helsingi vahel on olnud püsiühendus Copterline helikopteriga, kuid see lõpetati ära, kuna 2005. aastal toimus 14 inimelu nõudnud lennuõnnetus. Seda liini on püütud küll taaselustada, ent siiamaani tulutult.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad Helsingi lennupiletite puhul kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Kuidas osta hea hinnaga laevapiletid Tallinnast Helsingisse?

Soome reis on paljudele eestlastele südamelähedane teema. Meie põhjanaabri kaunis loodus, särav kultuur ja suurepärane kulinaaria kutsub külla mitmeid turiste igal aastal. Kui ka sina oled mõelnud, et tahaksid sõita Tallinnast Helsingisse, siis see blogipostitus on just sulle mõeldud. Juhendan sind läbi protsessi, kuidas osta soodsalt Tallinn-Helsingi laevapileteid.

Laevapiletid Tallinnast Helsingisse on erineva hinnaga ja neid müüvad mitmed laevafirmad. Igaüks pakub oma unikaalseid pakette ja hinnakujundust, mistõttu võib sobivate piletite leidmine olla keeruline. Seetõttu tuleks esmalt tutvuda erinevate laevafirmade pakkumistega.

Reisi planeerimisel võib osutuda kasulikuks uurida, millised on parimad ajad Helsingi reisi jaoks. Pileti hind võib oluliselt erineda sõltuvalt aastaajast, päevaajast või nädalapäevast. Näiteks võivad laevapiletid Tallinnast Helsingisse olla soodsamad nädala keskel kui nädalavahetusel.

Järgmiseks tuleks otsustada, kas soovite osta üheotsapileti või edasi-tagasi piletid. Mõnikord võib kahesuunaline pilet osutuda soodsamaks, eriti kui plaanite Helsingis veeta paar päeva või rohkem.

Peale selle, otsige võimalikke allahindlusi või eripakkumisi. Näiteks võivad mõned laevafirmad pakkuda soodustusi grupipiletitele, pensionäridele, õpilastele või varajastele broneerijatele. Mõnikord võivad sellised pakkumised teie Helsingi reisi oluliselt odavamaks muuta.

Võtke aega, et võrrelda erinevaid pakkumisi. Internetis on mitmeid võrdlusportaale, kus saate hõlpsalt võrrelda erinevate laevafirmade hindu ja valida endale sobivaima. Ärge unustage kontrollida, millised on laevapiletite muutmise või tühistamise tingimused – see võib oluliselt mõjutada teie otsust.

Veel üks oluline aspekt on laeva väljumis- ja saabumisajad. Mõned laevad väljuvad väga vara hommikul või saabuvad väga hilja õhtul. Kui see ei sobi teie plaanidega, siis võib-olla on mõistlik valida teine laevafirma või väljumisaeg.

Lõpuks, veenduge, et broneerite oma Helsingi laevapiletid õigeaegselt. Mida varem piletid broneerite, seda suurem on tõenäosus, et leiate soodsaimad piletid. Hilinenud broneeringud võivad tihti kaasa tuua kõrgemad hinnad.

Loodan, et see juhend aitab teil leida parimad laevapiletid Tallinnast Helsingisse ja nautida imelist Soome reisi. Olge avatud uutele seiklustele ja nautige oma teekonda!

Vaadake läbi kõik variandid, tehke teadlik valik ja nautige oma Helsingi reisi – see on suurepärane võimalus nautida merereisi ja avastada meie kaunist põhjanaabrit. Head reisi!

Eckerö Line versus Tallink versus Viking Line: Milline laevafirma on parim valik?

Kui olete planeerimas oma Soome reisi, on üks tähtsamaid otsuseid, mida peate langetama, valimine laevafirmade – Eckerö Line, Tallink ja Viking Line – vahel. Kõik need firmad pakuvad laevapileteid Tallinnast Helsingisse, kuid nende vahel on mitmeid erinevusi. Vaatame lähemalt, mida iga firma pakub, et aidata teil teha teadlik valik.

Eckerö Line

Eckerö Line on Soome laevafirma, mis on tuntud oma suurepärase klienditeeninduse poolest. Firma paistab silma oma mõistliku hinnakujunduse ja mugavate laevadega, millel on mitmeid võimalusi meelelahutuseks, sealhulgas restoranid, baarid ja poed. Eckerö Line’i laevad väljuvad Tallinnast Helsingisse kaks korda päevas, pakkudes paindlikkust reisi planeerimisel.

Tallink

Tallink on üks suurimaid laevafirmasid Balti mere piirkonnas. See pakub laia valikut laevapileteid, sealhulgas erinevaid kajutiklasse ja lisateenuseid. Tallink pakub kõrgel tasemel teenust, millel on rohkelt võimalusi meelelahutuseks laevas, sealhulgas ööklubid, kasiinod ja restoranid. Lisaks on Tallinkil kõige rohkem väljumisi Tallinnast Helsingisse päeva jooksul, mis muudab reisiplaanide tegemise veelgi paindlikumaks.

Viking Line

Viking Line on tuntud oma kvaliteetsete laevade ja hea teeninduse poolest. Nende laevadel on suur valik erinevaid mugavusi, sealhulgas restoranid, poed, laste mängualad ja rohkem. Viking Line’i piletid on võrreldes teiste laevafirmadega tavaliselt veidi kallimad, kuid selle eest saate nautida luksuslikku reisi ja suurepärast klienditeenindust. Viking Line pakub ka mitmeid eripakkumisi ja soodustusi, mis võivad teie reisi veelgi soodsamaks muuta.

Kokkuvõttes, valik Eckerö Line, Tallink ja Viking Line vahel sõltub suuresti teie eelistustest. Kui otsite taskukohase hinnaga laevapileteid ja suurepärast klienditeenindust, võib Eckerö Line olla hea valik. Kui soovite rohkem väljumisi ja laia valikut meelelahutusvõimalusi, võiksite kaaluda Tallinki. Kui aga otsite luksuslikku reisi ja ei pahanda veidi kõrgemaid hindu, võib Viking Line olla teie jaoks parim valik. Mõelge hoolikalt oma vajadustele ja eelistustele, et teha parim valik oma Soome reisi jaoks.

Leave a Comment