SOOME REIS: õpetus, kuidas odavalt Helsingisse reisida

 

Eestlased reisivad Soome, töötavad üle terve põhjanaabrite riigi ja sõidavad Helsingi kaudu edasi erinevatesse sihtkohtadesse üle terve maailma. Sellepärast olemegi otsustanud teha kasuliku ülevaate, kuidas odavalt Helsingisse saada ja selle kaudu Soome reis võimalikult rahakotti säästvaks teha.

Soome1_Perekool

Ekraanitõmmis Perekoolist

Soome saab nii laevaga sõita kui lennata. Internetis on palju arutelusid, kus inimeselt tuliselt vaidlevad, kas lennata on laevaga kohale sõitmisest odavam. Kui puhtalt rahalist kulu jälgida, siis otse loomulikult on lennuk kallim variant. Just seetõttu uurime kõigepealt soodsamaid võimalusi üle lahe laevaga sõitmiseks ja alles seejärel kirjutame erinevates lennuvõimalustest.

Pärast pikka uurimistööd tegime kõigepealt kindlaks, et erinevate laevafirmade hindu võrreldes kindlaid valemeid ja kuldreegleid pole. Konkreetne hind sõltub paljudest asjaoludest, näiteks tekipilet versus autopilet, klubiliikme staatuse olemasolu. Kõikidel firmadel kipuvad õhtused või muidu kõige populaarsemad kellaajad teiste väljumistega võrreldes kallimad olema. Üldjuhul on kõige odavamad firmad Linda Lina ja Viking Line, ent samas teevad teisedki aeg-ajalt suuremaid sooduskampaaniaid. Pealegi ei sõida Linda Line erinevalt Tallinkist kõvasti halvema ilmaga.

Hind pole tavaliselt ainuke asi, mis inimesi pileti juures huvitab. Kui konkreetne maksumus kõrvale jätta, siis võib oluline olla sadama asukoht, reisi kestvus ja väljumis-saabumisaegade klappimine. Üks mugavamaid kohti laevapiletite võrdlemiseks ja ostmiseks on laevapiletid.ee. Veebilehe miinuseks on see, et seal pakutakse ainult Viking Line, Linda Line ja Eckerö Line pileteid. Samuti ei kajastu seal firmade enda kampaaniad.

NB! Vajuta siia, et jälgida Reisitark Facebooki lehte, kuna sinna pannakse üles nii laevapiletite kampaaniad kui pakkumised stiilis Edasi-tagasi Tallinnast Hispaaniasse 84 €!

cathedral-688177_640

Proovi kasu lõigata erinevatest kampaaniatest!
Laevafirmad on üsna heldelt teinud erinevaid koostöökampaaniaid, mille käigus on pakutud sooduskuponge ja muid soodustusi Tallinn-Helsingi-Tallinn liinil. Näiteks 40 euro eest tankimisel sai Statoilidest hinnaalandusega Viking Line flaieri, Tallink on jaganud SEB Tallinna maratoni läbinutele Helsingi kruiise ja Selveris oli kampaania “Osta Selverist 30 euro eest, saad 19 euroga Soome!”. Peale selle tasub liituda Viking Clubi või Tallink Club One’ga, sest mõlemad klubid saadavad liikmetele tihti häid pakkumisi. Peale selle on klubiliikmetele niisamagi soodsamad hinnad.

Järgnevalt teeme iga laevafirma kohta lühiülevaate, et saaksite ise teadliku valiku teha!

Eckerö Line
Väljub Tallinnast A-terminalist, saabub Helsingi Lääneterminali
Vajuta siia, et vaadata graafikut
Tavaline hind jääb edasi-tagasi sõidu puhul 50-60 euro vahemikku.

Linda Line
Väljub Tallinnast Linnahalli terminalist, saabub Helsingi Makasiiniterminali
Vajuta siia, et vaadata graafikut
Tavapiletitel on üks suund enamjaolt 35 eurot, ent edasi-tagasi pileteid ostes rakendub soodustus.

Tallink
Väljub Tallinnast D-terminalist, saabub Helsingi Läänesadamasse (mõnel väljumisel Helsingi Lõunasadamasse)
Vajuta siia, et vaadata graafikut
Tavapiletid on ühe suuna eest keskeltläbi 20-40 eurot. Eripakkumiste hulgas on olnud näiteks Helsingi päevakruiis 19 euro eest.

Viking Line
Väljub Tallinnast A-terminalist, saabub Helsingi Katajanokka terminali
Vajuta siia, et vaadata graafikut
Tavapiletid on 25-30 eurot üks ots, kuid kampaaniate käigus on reisijapileti saanud 10-15 euroga ja autopileti 20 euroga.

wooden-houses-796386_640

Ja nüüd räägime lennujaamast lennujaama liikumisest!
Finnair (opereeritud Flybe Nordic poolt) lendab Tallinna ja Helsingi vahel 5-6 korda päeva. Kõige soodsamad Light klassi piletid algavad tavaliselt 40-50 eurost ühe suuna kohta. Need ei sisalda äraantavat pagasit ega muid hüvesid. Lend kestab 30-35 minutit. Samuti korraldab Tallinna ja Helsingi vahel lende GO! Aviation, ent need on suunatud peaasjalikult äriklientidele. Lennukites on vaid 8 istekohta. Sarnaselt Tallinnale lendab Tartust Finnair koostöös Flybe Nordicuga Helsingisse. Hinnad algavad 50 eurost ja lennu kestvus on 45-50 minutit.

Muide, Tallinnast Helsingisse lendamine ei pruugi üldsegi kalliks osutuda, kui ühe pileti peal on edasilend mõnesse teise sihtkohta. Teisisõnu võib olla odavam lennata Tallinn-Helsingi-Bangkok võrreldes lihtsalt Helsingi-Bangkok piletiga. Põhjus seisneb lennufirmade hinnastamise poliitikas ja selles pole mitte midagi kahtlast.

helsinki-889834_640

Tulevikuplaanidest
Läbi aja on juttu olnud nii sildadest kui tunnelitest. Senimaani üks kõige realistlikemaid plaane on Sea Wolf Expressil. Tunnelit küll ei kaevata, ent kavatsuseks on avada hõljukireisid Tallinna ja Helsingi vahel, mis lühendaksid sõiduaega olulisel määral. Viimase prognoosi järgi pidi ühendus algama 2019. aastal, kuid eeldatavasti lükkub see veelgi edasi.

Ajaloost
Tallinna ja Helsingi vahel on olnud püsiühendus Copterline helikopteriga, kuid see lõpetati ära, kuna 2005. aastal toimus 14 inimelu nõudnud lennuõnnetus. Seda liini on püütud küll taaselustada, ent siiamaani tulutult.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad Helsingi lennupiletite puhul kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment