Kliima

Rannad Ko Taol
Tai on suures osas troopiline. See on aastaringselt kuum ja niiske, temperatuurid jäävad 28-35 °C vahemikku, mis on leevendust pakkunud ainult Tai kaugel põhjaosas asuvates mägedes. On siiski kolm aastaaega:

Jahe: Novembrist kuni veebruari lõpuni ei saja eriti palju ja temperatuur on kõige madalam, kuigi lõunaosas vaevalt märkate erinevust ja peate kampsuni pakkima vaid siis, kui matkate põhjapoolsetel mägedel, kus temperatuur võib langeda kuni 5°C. See on kõige populaarsem külastusaeg ning eriti jõulude ja aastavahetuse või paar nädalat hiljem toimuva Hiina uue aasta ajal võib lendude ja majutuse leidmine olla kallis ja keeruline.
Kuum: märtsist aprillini valitseb Tais temperatuur kuni 40 °C ja kuumaindeks 50 °C, kusjuures aprill on üldiselt kõige kuumem kuu. See on küllaltki meeldiv, kui istuda rannas joogi käes, kuid ei ole parim aeg aastas, et minna Bangkoki templitesse matkama.
Vihmane: Maist kuni oktoobrini, kuigi tõeliselt algab see alles septembris, kui troopilised mussoonid tabavad enamikku riiki. See ei tähenda, et sajab pidevalt, kuid kui sajab, siis valab ja üleujutused ei ole haruldased.
Nendele üldistele mustritele on kohalikke erinevusi. Eelkõige Tai lahe keskosa rannikul (sealhulgas Ko Samuil) on vihmad vastupidised, kusjuures kuiv tipphooaeg on mai-okt ja vihmane kõrvalhooaeg novembrist veebruarini.

Inimesed
Tai rahvas on etniliselt suures osas Tai, kuigi kogu riigis on märkimisväärne vähemus hiinlasi ja assimileerunud Tai-hiinlasi, malaisid lõunas Malaisia piiri lähedal, Isaanid Laose piiri lähedal ja mägihõimud, nagu karenid ja hmongid riigi põhjaosas. Bangkokis on märkimisväärne vähemus etnilisi indialasi. Valdavalt domineeriv religioon (95%) on theravada-budism, kuigi positsiooni pärast võitlevad ka konfutsianism, islam, kristlus, hinduism, sikhism ja animistlikud usundid.

Kultuur

Wat Doi Suthep, Chiang Mai.
Mandri-Tai kultuur on tugevalt mõjutatud budismist. Erinevalt Ida-Aasia budistlikest riikidest järgivad Tai budistid siiski theravada koolkonda, mis on vaieldamatult lähemal oma India juurtele ja paneb suuremat rõhku kloostritegevusele. Tai templid, mida tuntakse watidena, on kullaga uhkeldavad ja kergesti äratuntavad oma kaunistatud, mitmevärviliste, teravmeelsete katuste poolest. Oranži rüütliga mungaks saamine lühikeseks ajaks, tavaliselt kolmekuuliseks vihmaperioodiks, on noorte Tai poiste ja meeste jaoks tavaline üleminekuriitus. Sellegipoolest leidub ka silmapaistvaid mahajaana budistlikke templeid, millest enamik on ehitatud Hiina arhitektuuristiilis, et teenida hiinlaste kogukonda.

Üks budismieelne traditsioon, mis on endiselt säilinud, on vaimude maja (ศาลพระภูมิ saan phraphuum), mida tavaliselt leidub iga maja või ettevõtte nurgas, kus hoitakse vaime, et nad ei siseneksid majja ja ei tekitaks probleeme. Mida suurem on hoone, seda suurem on vaimude maja, ja eriti õnnetuil kohtadel asuvatel hoonetel võivad olla väga suured vaimumajad. Tais on ehk kõige kuulsam vaimude maja Erawani pühamu Bangkokis, mis kaitseb Erawani hotelli (praegu Grand Hyatt Erawan), mis ehitati 1956. aastal endisele hukkamisplatsile ja on nüüd üks linna kõige tihedama liiklusega ja populaarsemaid pühamuid. See ja mitmed teised populaarsed pühamud austavad hinduistlikke jumalusi. Hinduism oli kunagi enne budismi levikut Tais domineeriv religioon ja paljud traditsioonilised Tai kunstid on jätkuvalt inspireeritud hinduistlikust mütoloogiast.

Mõned Tais populaarsed traditsioonilised kunstid hõlmavad traditsioonilisi Tai tantse ja muusikat, mis põhinevad religioossetel rituaalidel ja õukonna meelelahutusel. Tais on elujõuline popmuusika, kus morlam ja lukthung ei jää üldse lääne stiilis popi varju. Kuuldavasti jõhker Tai poks (muay Thai), mis tuleneb Tai sõdalaste sõjalisest väljaõppest, on kahtlemata riigi tuntuim kohalik spordiala.