6 ruutmeetrit on ametlikult väike tuba

 

Ühel pikal nädalavahetusel otsustasime argipäevaelu tormamise eest põgeneda lähedalasuva riigi pealinna – Vilniusesse. Sinna viis meid pikk, varahommikul alanud bussisõit. Kui lõpuks oma kangeid jalgu liigutades bussist väljusime ootas meid ees paarikümneminutiline jalutuskäik. Vilniuses oli päikeseline, aga sügiseselt jahe. Olime broneerinud tagasihoidliku hotellitoa Stay Express Hotelis. Toa suurus, 6 ruutmeetrit paistis kodus vaadates küll väike, aga piltide peal tundus tuba sellest hoolimata küllaltki ruumikas.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Kui aga oma kaks reisikotti põrandale viskasime, kingad jalast haarasime, avastasime, et kogu vaba põrandaruum ongi täis. Hetkeks oli tunne, nagu ööbiks kapis – väike kaheinimesevoodi, meetrike ruumi voodiotsast vannitoani ja vannituba, mis suuruse poolest sarnanes Ryanairi lennuki WC`dega. Duši alla minnes pidi arvestama sellega, et veetõke puudus, seega ukse alt nirises vesi ka tuppa. Kuivõrd tuba oli puhas ja kõik hädavajalik oli siiski olemas (boonuseks see ka, et tibatillukese voodi kohal oli katuseaken) ei lasknud me kitsusest end häirida.

Esialgu suundusime turismiinfosse, kust lisaks Vilnius Card`ile ka linnakaardi ja restoranisoovituse kaasa haarasime. Koht kuhu suundusime oli kodukootud, talupidamisteemaline söögikoht, kus serveeriti Leedu toitu.

???????????????????????????????

Nii toidu, kui ka õlle hinnad olid väga odavad. Üleüldse olid Vilniuses  väljas süües hinnad madalamad, kui Tallinnas –  näiteks ühe meeletult hea pitsa, valgete linadega restos, tellisime hinnaga, mis Tallinnas on omane vaid odavamatele pitsakohtadele, kus miljööle rõhku pole pandud.

Esimeseks õhtuks polnud me endale kindlaid tegevusi planeerinud, seega mõtlesime, et mis parem viis külmal õhtul linnas ringi uidata, kui bussiga sõita. Jätsime meelde oma hotelli juures asuva bussipeatuse nime ja astusime esimese peatusesse sõitnud bussi peale.

???????????????????????????????

 

???????????????????????????????

Sõitsime veidi ringi- hüppasime suvalistes peatustes bussilt maha ja lihtsalt seiklesime linnas ringi. Jäise tuule ees varju otsisime Eestist juba kadunud tänaval asuvast telefoniputkast.

Leave a Comment