Kuidas leida endale odavad lennupiletid Mongoolia reisiks?

 

Mongoolia on piiritute avaruste maa, kus on võimalik seigelda kõrbes ja puutumatutel maastikel. Tegu on paigaga, kus on võimalik kogeda rändrahva kultuuri ja proovida kätt lammaste karjatamisel, hobusega ratsutamisel ning jurtas magamist. Uurisime, kuidas on kõige odavam Tallinnast või lähiriikidest lendu alustades Mongoolia pealinna Ulaanbaatarisse reisida. Mongoolia stepid juba ootavad!

Kuidas lennata Tallinnast odava hinnaga Mongooliasse?
Kõigepealt peab märkima, et sooduskampaaniaid lendudele Tallinnast Ulaanbaatarisse toimub meeletult harva. Tegelikult võiks isegi öelda, et mitte kunagi, aga siiani on olnud kaks erandit. 550 euroga on pakkunud edasi-tagasi lende Tallinnast Mongooliasse Riia ja Pariisi kaudu Air France koos airBalticuga. Samuti on saanud suvise hooaja väliselt Turkish Airlinesiga Istanbuli ja Biškeki (tehniline vahemaandumine) kaudu Ulaanbaatarisse 570 euro eest lennupiletid. Arvestades, et on sihtkohti, kuhu pakub aastaringselt vähemalt mõni lennukompanii soodushindu, siis läbi aastate ainult kaks teadaolevat suurt sooduspakkumist on üsna nigel tulemus.

Kui vaadata tavahindu, mida Tallinnast Ulaanbaatarisse pakutakse, siis jäävad need üldjuhul 800-900 euro vahemikku. Leidub ajaperioode, mille kestel küündivad kõige odavamad hinnad üle tuhande euro. Riiast või Helsingist lennu alustamine ei pruugi anda märkimisväärset hinnavõitu, kuid moe pärast tasub ikkagi üle kontrollida. Võib vabalt juhtuda, et saadaval on mõni kuum pakkumine Kesk-Aasia suunal ja Mongoolia on välja valitud sihtkohtade hulka sattunud.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Aga kui alustada reisi Mongooliasse kaugematest Euroopa pealinnadest?
Iseenesest on see täiesti hea variant, arvestades, et tavalised hinnad on Tallinnast ja lähiregiooni pealinnadest võrdlemisi kallid. Konks on aga selles, et isegi laiemalt Euroopast on soodushinnad Mongooliasse pigem harv nähtus. Tegu pole tõesti meeletult populaarse sihtkohaga. Samuti ei ole Euroopas ulatuslikku mongoollaste kogukonda, mille tihedad lennuotsad pakkumist juurde tekitaksid. Siiski on mõned märkimisväärsed pakkumised eelnevate aastate jooksul reisidiilide lehtedelt läbi käinud. Air China lennukompaniiga sai lennata Genfist Ulaanbaatarisse ainult 300 euroga! Eestlastele veidi tarbekam pakkumine on olnud Air Astanaga edasi-tagasi lennupiletid Kiievist Mongooliasse 400 euro eest. Samuti on saanud lennata Air Chinaga Oslost ja Stockholmist Pekingi kaudu Mongooliasse väga konkurentsivõimelise hinnaga: lennupiletid sai tasku pista alates 450 euro välja käimisega.

NB! Väike uuendus. Sooduspakkumine Air Chinaga Genfist Ulaanbaatarisse on korduma hakanud. Hinnad on jäänud 300-400 euro vahemikku. Seda on avastatud paarikuise vahega mitmeid kordi 2018. aasta jooksul lennupakkumiste jahtijate poolt.

Kui satud juhuslikult mõne soodushinna peale, mis algab mõnest Lääne- või Ida-Euroopa pealinnast ja hind jääb alla 400 euro, siis võib see pakkumine vabalt ära tasuda. Isegi liites lennud Tallinnast kuhugi X sihtkohta võivad kogukulud tunduvalt odavamaks kujuneda, kui osta lihtsalt mugavad lennuühendused algusega Tallinnast või Helsingist.

Milliseid variante veel on?
Iseenesest pole Mongoolia saar, nii et sinna saab mööda maad kohale. Põhilised väravad Mongooliasse on Venemaa ja Hiina ning mugavaimaks liikumisvahendiks on rong. Rahuldava sagedusega rongiliiklus ühendab Ulaanbaatari linnadega nagu Moskva, Peking ja Vladivostok. Iseasi on see, kas tegu on just säästliku variandiga. Reisipäevi koguneb ikkagi rohkem ja lendamisega võrreldes võib asi kulukamaks minna. Kui aga raha kokkuhoid pole peamine kriteerium, siis võib rongiga kohale jõudmine olla väga meeleolukas ja omamoodi kogemus, mis väärib korra elus läbi tegemist.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment