VAATA ÜLE: Uued otselennud Tallinnast 2020. aastal

 

2018. aastal tegime uute otselendude ülevaate ja siis saime kirjutada lausa üle kümne uue liini avamisest. Nüüd on käes 2020. Uute otseliinide arv on seekord kesisem, kuid üht-teist uut ja huvitavat on ikkagi tulemas.

Kui kaks aastat tagasi avas Ryanair populaarseks saanud Malta ja Küprose otselende ning manalateed läinud Nordica suviseid sihtkohti, siis seekord võidutseb meie ülevaates airBaltic. Lõunanaabrite lennukompanii pühitseb sisse tervelt neli uut sihtkohta.

Seega, uurime lähemalt, milliste uute otseliinidega sel aastal meie reisisõpru kostitatakse!

Otselend: Tallinn-Rooma-Tallinn
Lennukompanii: airBaltic
Lendude algus: 30.03.2020

Märtsi lõpust alustab airBaltic otselendude opereerimist Tallinnast Itaalia pealinna Rooma. Lennud hakkavad toimuma kaks korda nädalas. Siiani on soodsaimad edasi-tagasi lennupiletite hinnad alanud vaid 128 eurost. Loomulikult pole antud liin sobiv mitte ainult Rooma külastamiseks, vaid Kesk-Itaalias paiknemise tõttu sobib Rooma paljudes saapamaa piirkondades reisimiseks.

Pealegi saab Roomast aeg-ajalt väga soodsaid hindu Lõuna-Ameerikasse, Aafrikasse ja Aasiasse. Kuupäevade ja hindade hea klappivuse korral saad ühendada Rooma linnapuhkuse ning mõne eksootilise sihtkoha üheks reisiks.

Soodsaimad kuupäevad: Vaata siit, alates 133 €!

Otselend: Tallinn-Zürich-Tallinn
Lennukompanii: airBaltic
Lendude algus: 31.03.2020

Lõunanaabrite lennukompanii hakkab lennutama kolm korda nädalas Tallinna ja Šveitsi pealinna Zürichi vahel. Tänaseks on odavaimad edasi-tagasi piletihinnad alanud ainult 99 eurost! Tegu on esimese otselennuga Tallinnast hingematvate vaadete, ohtrate matkavõimaluste ja põnevate vaba aja tegevustega Šveitsi.

Soodsaimad kuupäevad: Vaata siit, alates 98 €!

Otselend: Tallinn-Hamburg-Tallinn
Lennukompanii: airBaltic
Lendude algus: 29.03.2020

Kolmanda airBalticu uue sihtkohana Tallinnast avatakse otselennud Hamburgi. Saksamaa ühte tuntumasse linna hakkavad väljuma lennud neli korda nädalas. Sarnaselt Roomale on siin potentsiaali erinevate pakkumiste ühendamiseks. Nimelt saab aeg-ajalt paljudest Saksamaa linnadest väga soodsaid pileteid kaugematesse sihtkohtadesse.

Loomulikult pakub Hamburgi otselendude võimalus avastada linna ennast, Põhja-Saksamaad ning Läänemere rannikut, mis kulgeb mööda Saksa ja Poola põhjaregiooni.

Soodsaimad kuupäevad: Vaata siit, alates 109 €!

Otselend: Tallinn-Nice-Tallinn
Lennukompanii: airBaltic
Lendude algus: 01.05.2020

Neljas AB roheliste logodega startiv otseliin viib Tallinnast Nice’i, mis asub Prantsuse Riviera piirkonnas. Eelnevalt opereeris sama liini hooajaliselt Nordica. Tegu on populaarse sihtkohaga, kuna Nice on eraldiseisvalt hea puhkusepaik, ent laiemalt on Prantsusmaa lõunarannikul ohtralt teisigi paiku külastamiseks. Lennud hakkavad toimuma kaks korda nädalas.

Soodsaimad kuupäevad: Vaata siit, alates 158 €!

Otselend: Tallinn-Viin-Tallinn
Lennukompanii: Lauda
Lendude algus: 31.03.2020

Märtsi lõpust algavad Austria odavlennufirma Lauda ühendused Viiniga. Ühe otsa piletite hinnamadalik on seniks jäänud 20 euro juurde. See tähendab, et hea õnne korral leiab edasi-tagasi pileteid vaid 20 euroga. Küll aga tänase seisuga selliseid hindu müügil pole.

airBaltic opereerib samuti otselende Tallinna ja Viini vahel. Küll aga on nende hinnad tunduvalt kallimad olnud. Edasi-tagasi lendude piletite soodsaim ots on jäänud 80-90 euro piirimaale.

Lauda lennud hakkavad toimuma kolm korda nädalas. Hea viis, kuidas soodsa hinnaga Austriasse või teistesse Kesk-Euroopa sihtkohtadesse jõuda.

Soodsaimad kuupäevad: Vaata siit, alates 50 €!

Otselend: Tallinn-Heraklion-Tallinn
Lennukompanii: Corendon Airlines
Lendude algus: 06.05.2020

Kuigi me tšarterlendude maastiku üldiselt ei jälgi, siis hakkas ikkagi silma, et Corendon Airlines lendab sellest suvest otse Kreetale. Reisikorraldajaks on broneeringusüsteemis TUI.

Lennud hakkavad toimuma kord nädalas (kolmapäeviti). Esimene lendude periood kestab 6. maist kuni 1. juulini ning teine periood 19. augustist kuni 28. oktoobrini.

Otselend: Tallinn-Stockholm-Tallinn
Lennukompanii: BRA Braathens Regional Airlines
Lendude algus: 30.03.2020

Järjekordne tegija siseneb Tallinn-Stockholm liinile. Tegu on Rootsi regionaalse lennufirmaga BRA Braathens Regional Airlines, mis hakkab lendama Stockholmi Bromma lennujaama kuus korda nädalas.

Kõikides pressiteadetes toonitati, et lennupileti hinnas on süsinikuheite tasakaalustamine. Tegu pidavat olema siiani ainsa kommertslennufirmaga, mis taolist hinnastust pakub.

Kuivõrd BRA’l on suurepärane lennuvõrk üle terve Rootsi, siis sobib nende Stockholmi ots paljudesse väiksematesse sihtkohtadesse edasi lendamiseks.

BOONUS!

Otselend: Kuressaare-Stockholm-Kuressaare
Lennukompanii: BRA Braathens Regional Airlines
Lendude algus: 15.05.2020

Sama lennukompanii hakkab teostama lende Kuressaare ja Stockholmi vahel. Lennud toimuvad kaks korda nädalas: esmaspäeviti ja reedeti. 2007. aastal opereeris sarnast lennuühendust Estonian Air, kuid ühest hooajast kaugemale ei jõutud. Eks näis, kuidas läheb seekord rootslastel.

Soodsaimad kuupäevad: Vaata siit, alates 111 €!

Kui juhuslikult peaks 2020. aasta jooksul mõni uus otseliin lisanduma, siis täiendame seda artiklit koheselt. Mõnusaid lennuelamusi!