Tere tulemast suuruselt kolmandale Kanaari saarele! See pole küll kõige suurem saar, ent see on koduks tervelt poolele Kanaaride elanikkonnast.

Põhjaosa on rohelisem, saare keskosa on koduks suurtele mägedele ning lõunas asuvad piirkonnad on üsna kõrbelised. Gran Canarialt leiab kauneid randu, mõnusaid kuurorte ja piisavalt tegevust igas vanuses reisijatele.

Tegu pole küll uue avastusega reisimaailmas: paljud eestlased on seal juba käinud, ent sellegipoolest pole huvi sugugi raugenud.

Puhkajad tahavad ikka ja jälle Gran Canariale naasta, et nautida sealset mõnusat kliimat ja tervistavat puhkust.

Nüüd vaatamegi täpsemalt, kuidas Tallinnast ja muudest lennujaamadest kõige soodsama hinnaga Gran Canariale lennupiletid osta.

Kuidas lennata odavalt Tallinnast Gran Canariale?
Tallinnast on läbi aegade kujunenud soodsaimaks variandiks erinevate (odav)lennufirmade piletite kombineerimine.

Kõige soodsamad kombinatsioonid on alanud juba 160 eurost, aeg-ajalt on isegi veidi odavamaid, kuid enamasti pigem kallimaid lennupileteid saadaval.

Näiteks on saanud airBalticuga Tallinnast Oslosse ja sealt edasi Gran Canariale juba põhjamaise odavlennufirma Norwegianiga. Siiski on Tallinnast odavlendude kombineerimise suureks probleemiks olnud liiga lühikesed ajad ümberistumiseks mõeldud lennujaamades.

Mõned julgemad on küll ostnud pileteid sel moel, et lennujaamas jääb kahe lennu vahele ainult 55 minutit, ent me tõesti ei soovitaks seda teha.

Kui Tallinnast väljuv lend või tagasi tulles Gran Canariast õhku tõusev lennuk jääb tunnikese hiljaks, siis on ju kogu ajakava kokku kukkunud.

Seepärast on pigem lõigatud kasu Eestist reisi alustades SAS Scandinavian Airlinesi pakkumistest. Nii mõnelgi korral on saanud Skandinaavia kaudu jätkulende alates 190-195 eurost.

Selle variandi oluliseks plussiks on kindlus, et kõik lennud on ühel piletil ja vedaja vastutab korraliku kohale jõudmise eest.

Kas Helsingist saab Tallinnaga võrreldes odavamalt Gran Canariale?
Kohe kindlasti! Nimelt teeb Helsingist Norwegian soodsaid otselende Gran Canariale üsna taskukohase hinnaga.

Kõige odavamad edasi-tagasi piletid on alanud 155 eurost, jäädes üldjoontes ikkagi 170-210 euro vahemikku. Muidugi on selle pakkumise miinuseks tõsiasi, et juurde tuleb lisada transport Tallinnast Helsingisse.

Kui aga Tallinnast väljuvad lennud on tunduvalt kallimad, siis võib vabalt ikkagi ära tasuda Helsingisse kohale sõitmine ja hoopis sealt puhkuselennu alustamine.

Samuti vajab mainimist, et algusega Helsingist müüakse mõnikord TUI reisikorraldaja viimase hetke lende. Näiteks kaks päeva enne väljumist on pakkumisel olnud edasi-tagasi otsad hämmastavalt madala 75 euro eest!

Neli päeva enne olid samad piletid väljamüügis 105 euroga. Sellised viimase hetke pakkumised sobivad ainult neile, kellel on keskmisest paindlikum graafik või on juba puhkusepäevi nautimas.

NB! Viimase hetke lende on pakkunud ka Rootsi reisikorraldajad. Seejuures on olnud need pakkumised erakordselt madalate hindadega. Erinevatelt reisidiilide lehtedelt läbi käinud hindadest on olnud kõige odavam siiamaani 29 eurot.

Muidugi eestlaste jaoks on tegu mõnevõrra küsitava pakkumisega, kuivõrd viimase hetke lennupiletid Tallinnast Stockholmi kipuvad ikkagi üsna kalliks kujunema.

Ehk alustada Gran Canaria lende hoopiski Riiast?
Kui odavlennufirmade vastu pole mingit tõrget, siis nii Tallinna kui Helsingiga võrreldes on saanud Riiast kõige odavamaid pileteid Gran Canariale. Kõige soodsamad piletid on alanud ainult 95 eurost.

Enamjaolt on odavaimad lennupiletid olnud pigem vahemikus 100-120 eurot. Näiteks on saanud selliste hindadega reisida Ryanairi ja Wizz Airi teenuseid kasutades Eindhoveni või Leedsi kaudu lende tehes.

Samuti on umbkaudu 200 euro eest olnud saadaval odavlendude kombinatsioonid, mis algavad Tallinnast ja lõppevad Riias või vastupidi. Sarnaselt Eestile on ka Riiast pakkunud keskmisest soodsamaid lennupileteid SAS Scandinavian Airlines.

Hindade madalpunktiks on olnud 125 eurot.

Millise hinnaga lennupiletid tasuks Gran Canariale ära osta?
Kui alustada lendu Tallinnast, siis kõik hinnad alla 200 euro on hästi saadud. Isegi 200-250 eurot on veel tavapärasest veidi soodsam hinnaklass. Riiast ja Helsingist reisi alustades on lugu veidi teine.

Riiast on parimad hinnad ikkagi 100-150 euro vahemikus. Seevastu Helsingi puhul võib lugeda parimateks piletihindadeks 140-190 eurot. Kindlasti mõjutab lennupileti hindade häid tabamusi hooaeg ja kui pikalt pilet ette osta.

Kui hankida tavalise lennukompanii pilet homseks päevaks, siis selle valguses võiks isegi 350 eurose pileti heaks diiliks lugeda. Viimase hetke tšarterlennud on muidugi teine teema.

Sel juhul võivad head hinnad alata juba 30 eurost ja küündida 140 euroni, eriti, kui tegu on tipphooajaga.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Skyscanner. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂