TAP Portugal taastab rahvusvahelisi lende

 

Tõsi, TAP Portugal ei lenda Eestisse*. Aga kajastame antud uudist ikkagi, sest igasugused arengud Euroopa õhuruumis hakkavad meid kaudselt ikka mõjutama ja annavad märku üldistest trendidest.

Portugali rahvuslik lennufirma taastab alates 5. maist oma rahvusvahelisi lende. Koroonaviiruse pandeemia tippajal opereerisid nad lende ainult Portugali mandriala ning Assooride ja Madeira vahel.

Aga ajaperioodil 05.05-17.05 hakatakse teostama edasi-tagasi lende Lissabonist Pariisi ning Londonisse. Seejuures on tegu kindlasti vähemalt pisikest osa nende töötajaskonnast rõõmustava uudisega, arvestades, et 90% lennufirma töötajatest saadeti ajutiselt koju.

Portugal on üldiselt eestlaste suur lemmik. Suvel on seal mõnusalt soe ja päikeseline. Talvel aga on riigi lõunaosa väga mahe. Päris mitmed meie sportlased on seal sügisel ja talvel trenni teinud. Kuigi põhjaosas ladistab talvel tihti vihma ja on üsna kõle, siis miinuskraadidest üldjuhul siiski rääkida ei saa.

Seepärast loodame, et varem või hiljem saame jälle teise Euroopa otsa lennata.

Kusjuures Portugalis hakati selle nädala esmaspäevast riiki vaikselt lukust lahti võtma. Esmalt avatakse näiteks väiksemad jaepoed, autode müügikohad ning juuksurisalongid.

Jälgime ja vaatame, kuidas läheb! Olge terved!

* Põnev fakt on siiski see, et TAP Portugal on minevikus ühe lennuhooaja Tallinna ja Lissaboni vahel otselende opereerinud. Lennud algasid 4. juulil 2014. Seda lõbu aga kauaks ei jätkunud. Mis siin muud ikka, eks liin ei tasunud lihtsalt ära.