ÜLEVAADE: Mida kujutab endast V Spa Hotel Tartus?

 

Rahva seas on juba tükk aega arutatud, et Heade Mõtete Linnast on suuremat sorti spaahotell puudu. V Spa & Conference Hotel on seda tühimikku alates 2016. aasta detsembrist täitma hakanud. Läksime kohale, et uurida välja, milline kogemus on selle spaahotelli külastamine!

V Spa & Conference Hotel asub Tartu kesklinnas hiljuti avatud Kvartali ostukeskuses. V kompleksis asuvad korraga hotell, spaa, restoran Joyce ja konverentsikeskus. Järgnevalt keskendume muljete jagamisele just nimelt hotelli ja spaa poole pealt. Kui veel detsembris ja jaanuari alguses võis kuulda, et mõned asjad ei suju külastaja kogemustest lähtuvalt ootuspäraselt, siis veebruarikuu lõpuks on kõik asjad paika loksunud. Hotellis sisse registreerides saime koheselt käepaelad, et külastada spaakeskust ja sõbralik vastuvõtuteenindaja selgitas muuhulgas toa asukohta, spaa avamisaegu ja hommikusöögi kellaaegu.

Meie hotellituba asus neljandal korrusel. See oli Deluxe tuba, mida eristab Superior toast näiteks mullivanni olemasolu. Julgeme soovitada Deluxe tuba kõikidele, kes soovivad romantilisemat puhkust. Siiski on kõikide tubade hinna sees spaakeskuse vee- ja lõõgastusmaailma külastus. Osades pakettides on täiendavalt soola- ja saunamaailma sissepääs, aga nende detailide kohta soovitame küsida broneeringut tehes lähemalt.

Igatahes vee- ja saunakeskusesse sisenedes olime meeldivalt üllatunud, kuna tegu pole sugugi väikese spaaga. Nimelt on Kvartalit väljastpoolt vaadates raske ette kujutada, et ülemistele korrustele mahub ohtralt hotellitube ja lisaks veel normaalse suurusega spaamaailm. Sellegipoolest oli spaas valikut tõeliselt palju ja tänase seisuga Tartus (ja laiemas ümbruses) nii suurt lõõgastuskeskust pole.

Meeldiv oli see, et spaas sai saunade ja basseinide vahel käies vahepeal mitmest kohast värsket joogivett kallata. Suurepärane, et selle asja peale on mõeldud, kuna nii mõneski Eesti spaas on see aspekt täiesti tähelepanuta jäetud. Üks lemmikuid hetki oli vaba õhu käes asuva mullivanni külastamine. Veebruarikuu külm talvetuul ja lörtsisegu lendles õhus ringi, nii et pidime paraja jooksuga uksest kuuma vette tormama. Jahutav kogemus pärast kuumadest saunadest tulekut!

Üldisest vee- ja lõõgastuskeskusest leidsime kolm sauna: Türgi hamam, aurusaun ja gaasikerisega aroomisaun. Saunamaailma sukeldudes kogesime mitmeid saunu, kuid eriliseks lemmikuks kujunes kadakasaun, kus oli tõeliselt mõnus kadakate aroom, mis meenutab augustikuist jalutuskäiku Saaremaa looduses! Eraldiseisev soolamaailm võttis vastu soolakivisaunaga, mis meenutas väga tugevalt soolakambrit. Samuti leiab samast spaa osast soola-aurusauna. Mõlemaid saunakambreid on hea külastada, kui kimbutab gripp või külmetus, sest sool mõjub hingamisteedele väga toniseerivalt. Väga mõnus oli soolabassein, mis oli kuuma veega ja enneolematult lõõgastav!

Veekeskuses on traditsiooniline “jõgi”, mis iga natukese aja tagant viib külastajaid tugeva vooluga kaasa. Päris mitmeid kord heitsime pikali basseini rajatud veealustele “massaažitoolidele”. Jaapani bassein oli nii hea ja kuum, et pärast seda läksime koheselt lõõgastusalale, kuna keha lausa nõudis pikutamist ja kurk jaheda maitseveega turgutamist.

Pärast mitmetunnist spaa- ja veekeskuse külastamist olime parajalt väsinud, nii et värskelt ehitatud ja sisustatud hotellitoas tuli uni kohutavalt hea. Hommikusöök oli vägagi hea, sest valida sai kuumade roogade (munapuder, šampinjonid, viinerid jm klassika), ohtra võileivamaterjali, värskete puuviljade ja isegi mitme valmis segatud salati vahel. Kindlasti jäi midagi kahe silma vahele, kuna valikut oli tõesti korralikult.

Kas väärib külastamist?
Meie kogemuse põhjal väärib V Spa & Conference Hotel külastamist. Kuigi olime alguses skeptilised lõpliku kogemuse osas, kuna esimestest nädalatest tuli internetti mitmeid negatiivseid kogemusi, siis nende põhjal oli nüüdseks juba kõik korda tehtud. Iga asi vajab sisse töötamist, aga nüüd on see selge: Tartus on tõesti olemas korralik spaahotell!

Leave a Comment