Värska mineraalvetes lõõgastust otsimas

 

Kätte oli jõudnud kena kevad, kui otsustasime seada sammud Põlvamaale Värska Sanatoorium & Veekeskusesse. Muuhulgas plaanisime välja selgitada, milline on sealne veekeskus, sanatooriumis pakutavad protseduurid ja kui palju erinevat mineraalvett on ikkagi võimalik maapõuest leida?

Värska kompleks koosneb kahest osast. Teineteisest 5-minutilise (300 meetrit) jalutuskäigu kaugusel asuvad veekeskus ja sanatooriumihoone. Ööbida on võimalik mõlemas majas, aga meie otsustasime veekeskuse kasuks. Arvatavasti peatub suurem osa veekeskuse külastajaid ja lihtsalt puhkajaid just selles hoones. Sanatooriumis pakutakse tavapäraste lõõgastuspakettide kõrval taastusravi ja muid meditsiinilisi teenuseid.

Ümbruskond on tõeliselt idülliline ja suvesoojuses kindlasti veelgi nauditavam. Nimelt on võimalik kõndida või joosta sanatooriumi läheduses asuvatel loodusradadel või harrastada pallimänge, petanqi, jalgrattasõitu jne.

P1016312

Veekeskus jättis modernse mulje. Juba kiipvõtmega väravatest sisse minnes ootas kõiki külastajaid ees võimalus degusteerida erinevaid Värska puurkaevudest pärit mineraalvee tüüpe. Selleks oli avatud mitu kraani, kust sai mineraalvett otse plastiktopsi lasta. Mõistlik on kõik ära proovida, sest kraanide saadused erinevad mineraalide sisalduse ja maitse poolest. Kuuendast puurkaevust pärit vesi oli eriliselt soolase ja tugeva maitsega. Lugesime, et sellel võib olla mitmeid toimeid tervisele, näiteks unehäirete ja nahahaiguste vastast mõju. Sarnane kraanisüsteem oli saadaval sanatooriumihoone protseduuriruumide läheduses.

Hotellituba oli puhas ja korralik. Loomulikult ootas aknaalusel laual ees kaks pudelit tasuta Värska vett. Toast suundusimegi edasi veekeskuse alale. Veepark polnud väga suur, aga kõik põhilised osad olid olemas. Võimalik oli käia mineraalveega mullivannides, ujuda vastuvoolubasseinis või lesida madalas mineraalveega puhkealas. Torusid veepargis polnud, aga see-eest leidus pere pisematele lastebasseinis väike liumägi. Saunakompleksis oli mitmeid soome saunu, aurusaun ja isegi vabalt külastatav infrapunasaun. Viimane oli väga mõjus, nii et soovitame kõigil parajas koguses vett tarbida. Nimelt toimub infrapunasaunas vee väljutamine kehast palju kiiremini.

Protseduuridest testisime mudavanni, vesivoodi massaaži ja mineraalvee vanni. Vesivoodi massaaž kestis umbkaudu 20 minutit ja see meenutas kummalisel kombel kaaluta olekut. Tasub lihtsalt silmad sulgeda! Silmad sulgedes võib mõelda ennast rannale ja lasta kujuteldavatel ookeanilainetel oma keha masseerida.Mudavann ja mineraalvee vann olid mõlemad parajalt kuumad, kuid võimalik oli paluda temperatuuri reguleerimist. Enne mudavanni ei omanud me ettekujutust pesuvõimalustest, ent õnneks oli võimalik end kohe pärast muda sees lõõgastumist puhtaks pesta. Kõikide protseduuride tegemist saatsid lahked ja abivalmid töötajad. Üleüldse muutis Värska külastamise väga koduseks ja meeldivaks soojade ja abivalmite töötajate panus.

Hommikusöök toimus sanatooriumis, seega peavad veekeskuses ööbijad arvestama 300-meetrise jalutuskäiguga ühest hoonest teise. Valikus oli putru, võileivamaterjali, lihatooteid (viinerid, peekon), müslit, erinevaid mahlu ja kooki. Söögisaal oli rahvast täis, aga sellegipoolest leidsime mitu vaba kohta, nii et sugugi ei pidanud ootama jääma.

Värska Sanatoorium & Veekeskuses asub kaks majutushoonet, veekeskuse hotellis on 26 tuba ja sanatooriumi hotellis on 101 tuba.

Leave a Comment