Praktiline Ülevaade: Odavad lennupiletid Austraaliasse
Austraalia on eestlaste seas tõeliselt menukas riik. Ja seda mitte ainult reisimiseks, vaid pikemaltki erinevates Austraalia piirkondades elamiseks ja töötamiseks. Seepärast oleme otsustanud teha praktilise ülevaate, kuidas odavad lennupiletid Austraaliasse võimalikult hõlpsalt kätte saada. Võtsime läbi sajad pakkumised, koostasime hinnaajaloo ja mõtlesime kõikvõimalike ühendusvariantide peale, et see lennudiilide õpetus huvilistele kasulik oleks. Järgnevalt näed, millised on tegelikult soodsad hinnad Austraaliasse reisimiseks, mis lennukompaniid regulaarselt odavate hindadega pileteid müüki paiskavad ja milliste riikide kaudu on soodsaim Rohelisele Mandrile lennata. Andkem tuld!
Esimene variant: Lend ühel piletil algusega Tallinnast
Tallinnast Austraaliasse ühel piletil lendamine on kallis. Teisisõnu tähendab “ühel piletil” siinkohal seda, et ostad Tallinnast algava lennupileti, mille lõppsihtkoht on koheselt Austraalia. Loomulikult on sellel vahepeatused, ent need on ainult ühe lennukompanii või partnerfirmade lendudega. Sellegipoolest on mõnikord tavapärasest soodsamaid hindu saadaval, näiteks on saanud hollandlaste KLMiga edasi-tagasi Tallinnast Perthi 860 euroga. Raha säästmiseks soovitame kasutada teisi variante.
TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!
Teine variant: Lend ühel piletil algusega mujalt
Teine variant koosneb ühel piletil olevast mujalt algavast lennust. Näiteks tähendab see Qatar Airwaysi edasi-tagasi lennupiletit Oslost Sydneysse 550 euro eest (kunagine tegelik pakkumine!). See on täiesti eraldiseisval piletil olev reis, näiteks saab pagasi ilusti Oslost Sydneysse saata. Küll aga lisandub nüüd sellele lennupiletile Tallinn-Oslo-Tallinn ots, näiteks Norwegiani ja Scandinavian Airlinesiga. Kui Tallinn-Oslo lend jääb ära, siis reisijat vedama pidanud ettevõte ei vastuta Oslo-Katar-Sydney otsa eest. Lennud erineval piletil! Seevastu, kui Oslo-Katar lennuga midagi juhtub, siis Qatar Airways hoolitseb selle eest, et reisija ikkagi ümberbroneeritud lendude abil lõpuks Sydneysse jõuaks. Just sellepärast ongi oluline teha kindlaks, et kahe erineva firma poolt korraldatud lendude vahel oleks piisav varuaeg.
NB! Ostes näiteks Momondost ühe broneeringu peale need kaks erinevat sõitu, siis ikkagi ei vastuta Tallinn-Oslo vedaja jätkulendude eest. Momondo ja teised internetipõhised otsingusüsteemid pakuvad lihtsalt nutikat viisi lendude kombineerimiseks. Ostja kanda jääb ikkagi kontrollimine, millised lennud on ühe firma poolt opereeritud jne.
Teise variandiga soodsaid pileteid on olnud ikka ja jälle saadaval. Näiteks sai Pariisist nii Melbourne kui Sydney suunal kohale+koju piletid suhteliselt madala hinnaga. Juurde lisandusid edasi-tagasi otsad Tallinnast Pariisi airBalticuga. Kokku kujunes Tallinnast Austraaliasse saamise summaks 610 eurot. Samuti on saanud Stockholmist ja Moskvast Air China õhuteenuseid kasutades Sydneysse 500 euroga.
Kolmas variant: Lend ühel piletil Aasiasse
Euroopast liigub päris tihti võrdlemisi soodsa hinnaga lende Aasiasse, näiteks Bangkokki, Singapuri ja Hong Kongi. Nii on võimalik ka odavkampaaniate ajal lennata edasi-tagasi Tallinnast Singapuri 490 euroga ja sealt edasi mõne Aasia/Austraalia odavlennufirmaga erinevatesse Austraalia sihtkohtadesse. SilkAir lendab Singapurist Darwinisse, Scoot Gold Coasti, Perthi, Sydneysse jne. Inspiratsiooni võib ammutada Austraalia ja Aasia sihtkohtade ühendusi kirjeldavast artiklist, kliki siia, et lugeda lähemalt.
Neljas variant: Odavlendude kombineerimine
Odavlendude kombineerimise abil on võimalik konstrueerida fantaasiaküllaseid lennumarsruute, mis põhinevad küll keskmisest soodsamatel hindadel. Näiteks puhtalt illustreerivalt: Tallinn-Oslo (Norwegian), Oslo-Bangkok (Norwegian), Bangkok-Singapur (Tigerair), Singapur-Gold Coast (Scoot). Kombineerimise puhul pole erilisi kuldreegleid ja suuniseid anda, sest need põhinevad lihtsalt konkreetse hetke parimatel hindadel. Suur miinus on väga palju erinevaid pileteid, mis pole omavahel ühendatud. Kindlasti tasub sellise variandi eelistamisel valida mõistlikud ümberistumisajad, näiteks 1-2 päeva igas kohas. Nii on võimalik Austraaliasse suundumisel tutvuda põnevate riikide ja linnadega ning samaaegselt vähendada riski maha jäämiseks järgmistest lendudest.
Viies variant: Üheotsapiletid Austraaliasse
Sissejuhatuses mainisime, et paljud eestlased ei lähe Austraaliasse ainult reisima, vaid jäävad pikemalt koha peale. Niiviisi tekib tihti olukordi, kui ei tahetagi koheselt edasi-tagasi lennupileteid soetada, vaid pigem pista tasku üheotsapiletid. Paljudele tuleb jätkuvalt üllatuseks, et hindu kokku liites on üheotsapiletid tihti lennusuuna kohta arvestatuna edasi-tagasi piletitest kallimad. Kui osta üheotsapiletid Tallinnast Sydneysse kolm-neli kuud ette, siis tuleb tavapäraselt hinnaks 680-780 eurot. Neljandat varianti ehk odavlennufirmade pakkumisi saab suurepäraselt kasutada üheotsapileti tegemiseks. Jooksvatest hindadest sõltuvalt võib maksumuseks kujuneda 500-800 eurot. Õnne ja head juhust on ka vaja!
BOONUS! Noortehinnad Finnairiga!
Finnair pakub noortele vanuses 18-25 (k.a.) aastat originaalhinnast soodsamaid pileteid. Sedaviisi on eestlased saanud Tallinnast algavaid ja Austraalias lõppevaid lende 100-200 eurot soodsamalt. Võimalust tasub lähemalt uurida.
Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee